F1.sk F1.sk

Autobild: Vývoj Hondy dostal tvrdú ranu, spolupráca s AVL sa končí
zdroj: Red Bull Content Pool

Autobild: Vývoj Hondy dostal tvrdú ranu, spolupráca s AVL sa končí

Honda spolu s Red Bullom nezačala ešte ani predsezónne testy a už sa začínajú objavovať informácie, že v zákulisí niečo neklape. Pred začiatkom budúcej sezóny sa zdá, že vývoj pohonnej jednotky spraví krok späť.

Honde pri vývoji pomáhala rakúska spoločnosť AVL, jedna z najväčší svetovo uznávaných firiem zaoberajúcich sa vývojom, simuláciami a testovaním pohonných jednotiek, elektrických, hybridných a spaľovacích motorov, prevodoviek, batérií a softvéru. Má dokonca svoje testovacie stanovisko. Všetko vybavenie AVL Honda využívala na to, aby vylepšila svoj motor pre Formulu 1.

Autobild Motorsport však teraz informuje o tom, že spolupráca Hondy a AVL sa končí. Dôvodom majú byť nezhody medzi lídrom projektu v AVL a inžiniermi Hondy. Správu napokon potvrdil aj Helmut Marko.

To však nie je všetko. Honde pomáhal aj bývalý šéf motorového oddelenia Mercedesu Mario Illien. Japonci prejavili o švajčiarskeho odborníka záujem preto, že mali problémy s veľkými vibráciami ich spaľovacieho motora. Ak by sa ich podarilo odstrániť, bolo by možné zvýšiť počet konských síl, a teda aj predbehnúť Renault.

Illien údajne nedostal "žiaden brilantný nápad", nuž Honda chce problém riešiť sama. Podľa Marka "boli prijaté opatrenia, ktoré prispejú k vyriešeniu problému".

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk