F1.sk F1.sk

Steiner začína pochybovať o rokovaniach ohľadom rozpočtového stropu
zdroj: Haas

Steiner začína pochybovať o rokovaniach ohľadom rozpočtového stropu

Veľké tímy úspešne odrazili snahy zo strany Liberty Media o zjednodušenie pohonných jednotiek. O ostatných bodoch pravidiel pre rok 2021 sa ešte rokovať neprestalo. Nie všetci sú však spokojní s tým, ako rýchlo sa veci hýbu. V Haase dokonca začínajú pochybovať o tom, že sa niečo výraznejšie zmení.

Strop sme už raz vo Formule 1 mali, no prakticky nič sa ním nedosiahlo. Celý minulý rok sa hovorilo o opätovnom naštartovaní tohto procesu, Günther Steiner je ale skeptický. "Ja už nič nečakám. Už sa o tom bavíme rok, no nemám pocit, že by sme sa niekam pohli," cituje šéfa Haasu motorsport-total.com.

Najväčším problémom má byť suma, ktorú tímy nebudú môcť prekročiť. Najskôr sa hovorilo o 150 miliónoch dolárov. To je pre malé stajne stále veľký peniaz, no také Ferrari, Mercedes či Red Bull míňajú výrazne viac. Ferrari dostalo za minulú sezónu len v podobe prize money viac ako 160 miliónov. Top tímy tlačia rozpočtový strop vyššie tým, že hovoria o nutnom prepúšťaní, drobnejšie tímy ho zas ťahajú k zemi poukazovaním na nevyrovnanosť štartového poľa.

Strop by nakoniec mohol byť aj úplne zablokovaný, no to Steiner nepredpokladá. "Sú kooperatívni. Musíme len nájsť hranicu, na ktorej sa zhodneme. Oni chcú vyšší limit, my zas nižší. Treba nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať všetkým." Chápe však aj druhú stranu: "Znižovať stavy zamestnancov je ťažké. Šport už ale takto nemôže pokračovať.

Podľa 53-ročného Taliana je teraz dôležité, aby sa rozhovory konečne niekam posunuli, veď zatiaľ postupujú slimačím tempom. "Je to pre mňa sklamanie, pretože za jeden rok sme už mali byť inde. Ja už nič nečakám, no dúfam, že v blízkej budúcnosti nájdeme riešenie, ktorého zavedenie by sme mohli naplánovať na rok 2021."

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk