F1.sk F1.sk

Mazzola: Bez Schumachera by sa Mercedes nedostal tak ďaleko
zdroj: Daimler

Mazzola: Bez Schumachera by sa Mercedes nedostal tak ďaleko

Michael Schumacher ukončil svoju kariéru pôvodne po roku 2006, ale potom sa v sezóne 2010 vrátil. Nové pôsobisko si našiel v Mercedese, ktorému pomáhal až do roku 2012, aby ho potom nahradil Lewis Hamilton. Nuž a pomohol vybudovať základy budúceho dominátora.

"Mnoho ľudí podľa mňa zabúda na to, že bez práce Michaela Schumachera z rokov 2010 až 2012 by sa stajňa Mercedesu-Benz nikdy nedostala tak ďaleko," pripomenul Talian Luigi Mazzola, ktorý so Schumacherom spolupracoval vo Ferrari v rokoch 1995 až 2006.

Ako šéf testovacieho tímu s ním trávil veľké množstvo času a mohol ho dobre spoznať. "Čím bol pri svojej práci výnimočný? Nuž vždy bol k dispozícii a mal veľmi vysoké očakávania. Hlavne mi však v pamäti ostali ľudské aspekty. O pretekároch sa podľa mňa nepotrebujeme baviť... on bol najväčší a basta."

"Ľudia, ktorí hovoria, že bol skôr pokojný a chladný, sa však mýlia," zdôraznil 56-ročný Mazzola. "Michael jednoducho dokázal oddeliť súkromnú osobu od tej profesionálnej. Je možné, že novinári ho aj preto vnímali ako uzavretého. Ale kto s ním spolupracoval a kto pracoval pre neho, tak tomu sa otvoril. Bez obmedzení."

Mazzola si zaspomínal aj na to, ako pre Ferrari viackrát testoval Valentino Rossi. "Už ani neviem, koľkokrát sme s Rossim spolupracovali, ale minimálne sedemkrát. Pri prvých jazdách spravil asi tak tucet hodín... ale postupom času začal dosahovať ozaj vynikajúce časy."

"Spomínam si na to, ako sme s Michaelom Schumacherom v boxoch študovali jeho dáta. Schumi mal až zmätený výraz tváre, takmer tomu nechcel veriť," usmial sa Luigi Mazzola na záver rozhovoru, ktorý priniesol Speedweek.

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk