F1.sk F1.sk

Čomu sa Brawn priučil od Hamiltona?
zdroj: Mercedes AMG Petronas

Čomu sa Brawn priučil od Hamiltona?

Lewis Hamilton pristupuje k pretekárskemu športu celkom inak ako ostatní. Taký Michael Schumacher bol stopercentne koncentrovaný na jednu jedinú vec a mnohí ďalší jazdci to po jeho vzore robili rovnako, Lewis však nie: ten stíha aj módne prehliadky, venuje sa hudbe a veľmi veľa cestuje. Jeho výkonom to však neškodí.

"Niečomu ma to priučilo," priznal športový šéf F1 Ross Brawn, ktorý v minulosti spolupracoval tak so Schumacherom, ako aj s Hamiltonom. "Azda som disponoval tradičným pohľadom na pretekárov, podľa ktorého sa mimo auta mali držať určitého životného štýlu a vďaka tomu maximalizovať výkon podávaný v aute."

"Celkovo je dosť podceňované to, čo robí Lewis po stránke fyzickej kondície, tréningu a prípravy. Zdá sa, že na to nie je kladený dostatočný dôraz. Má vášeň pre cestovanie okolo sveta na rôzne popové podujatia, hudobné akcie či módne šou. Je to niečo jedinečné a unikátne. Jeho úspech však napokon všetkým ukazuje, že viete robiť aj tieto veci a napriek tomu dosahovať výsledky."

"Ak by niekto nebol úspešný a viedol by takýto životný štýl, tak by všetci povedali, že práve to je príčina jeho neúspechu. Všetci sme totiž zvyknutí na akýsi konzervatívnejší prístup," skonštatoval Angličan pre Autosport. "Obdivujem jeho silu viesť si svoj vlastný život. Sám vie, čo je pre neho najlepšie a čo ho motivuje. Nuž a pochopiteľne je to skvelé aj pre Formulu 1 ako takú. Mať niekoho, kto je natoľko silná osobnosť, je pre nás veľmi dobré."

Hamilton má za sebou mimoriadne intenzívny rok. Napriek tomu, že jeho harmonogram bol poriadne hustý, vyhral jedenásť veľkých cien a vybojoval aj jedenásť pole positions. Táto fantastická bilancia mu vyniesla už piaty titul. Za všetko však vďačí hlavne sile Mercedesu ako takého.

"Majú veľmi dobrý inžiniersky tím. Ja som tam prišiel v zásade v roku 2007, keď to ešte bola Honda. Prešiel som zmenou na Brawn a potom na Mercedes. Avšak naďalej sú tam rovnakí ľudia. Sú to prvotriedni odborníci, ktorí tento biznis poznajú veľmi, veľmi dobre. Toto (Wolff, pozn. red.) podľa mňa odviedol skvelú prácu a tím udržal stabilný. Vedenie Mercedesu presvedčil o potrebe investovať do takej miery, ako investovali, aby tým zabezpečili úspech."

Nuž a strieborní neprestávajú, ale práve naopak, ešte pridávajú. "Zaslúžia si každé víťazstvo, ktoré vybojovali. Nuž a na toto všetko som dosť hrdý, pretože sú tam naďalej tí istí ľudia, vo svojej podstate je to rovnaká skupina. Navyše naďalej pracujú rovnako, ako pracovali vtedy, keď som tam bol," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk