F1.sk F1.sk

Podľa Magnussena je Grosjean rýchlejší ako Button
zdroj: Haas

Podľa Magnussena je Grosjean rýchlejší ako Button

Romain Grosjean mal veľmi zlý vstup do minulej sezóny a s kolegom Kevinom Magnussenom na body prehrával 0:19 i 12:37. V druhej časti ročníka sa však prebral a už to bolo pomerne vyrovnané. Konečný rezultát bol 37:56.

"Romain sa z ťažkého obdobia dokázal dostať a potom sa možno zdalo, že ja som spravil krok späť," zamýšľal sa Magnussen v rozhovore pre dánsky denník BT, na ktorý sa odvoláva stránka grandprix.com. "Ale takto to nebolo. Jednoducho sa len vrátil na svoju najvyššiu úroveň."

"Bolo celkom zrejmé, že po vylepšeniach Romainovi auto veľmi dobre sedelo. Treba povedať, že celkovo bolo určite lepšie, ale ja som na rozdiel od Romaina dokázal jazdiť aj s tým pôvodným. V podstate som nedokázal pochopiť, ako je možné, že u Romaina to spôsobilo taký rozdiel."

V ďalšej fáze rozhovoru Magnussen svojho kolegu výrazne vyzdvihol. "Keď sa pozriete na celý balík - človek, chémia, dosahované časy, atď - tak mojim najlepším kolegom bol Jenson (Button, pozn. red.). Ale niet pochýb o tom, že Romain je rýchlejší ako Jenson. Po stránke jedného kola je Romain výnimočne rýchly. Ale všetko mu musí sadnúť."

Haas ako tím má za sebou ešte len tri sezóny a naďalej len zbiera skúsenosti. "Sme mladý tím a máme sa veľa čo učiť. Azda sme mali lepšie auto, ako sme očakávali. Bojovali sme vo vyššej váhovej kategórii, ako tá, do ktorej sme reálne patrili. To je však luxusný problém, ktorý napokon len ukazuje, aké množstvo talentu a potenciálu tento tím má," dodal Kevin Magnussen.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk