F1.sk F1.sk

Ricciardo rokoval aj s Mercedesom, postávali však na mieste
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo rokoval aj s Mercedesom, postávali však na mieste

Daniel Ricciardo už od začiatku sezóny rozmýšľal, kam povedú jeho ďalšie kroky. S podpisom zmluvy s Red Bullom otáľal, mohol mať obavy, že vedenie bude uprednostňovať Maxa Verstappena. Začal teda hľadať inde. Rýchlo prišiel na to, že vyjednávania s tímami môžu byť poriadne frustrujúce. Zistiť, kto má oňho skutočný záujem a kto nie, dá zabrať.

Podľa Ricciardových slov jeho príchod do Ferrari niekto v Maranelle zablokoval. Ponuky od Red Bullu a McLarenu napokon tiež odmietol, no ešte skôr sa musel zmieriť s tým, že do Mercedesu nezamieri. Podľa ESPN čakal na odpoveď od strieborných šípov až do Veľkej ceny Nemecka, no krátko pred ňou Toto Wolff oznámil, že predĺženie zmluvy si zaslúži Valtteri Bottas. Mercedes vraj neuvažoval o viacročnom kontrakte, ktorý si Ricciardo pýtal.

"Vedel som, že rokovania budú nejaký čas trvať, treba spoznať pohľad toho druhého, no potom prišiel jún a júl. Párkrát sme sa bavili, no nikam sme sa nedostali. Ak mi chcete povedať, že to nepôjde, ja to prežijem," odkazuje v rozhovore pre ESPN Ricciardo. "Myslím si, že sa to dostane do tohto bodu s každým, od koho chcete jasnú odpoveď: áno alebo nie. Tieto hry vás vedia znechutiť."

"Neviem, či sú to hry, ale je to behanie okolo horúcej kaše — proste to vyklop! Toto všetko sú veci, ktoré sa naučím. Som si istý, že v mojej kariére sa ešte ocitnem v situácii, keď budem musieť prejsť rovnakým procesom. Určite sú tu veci, ktoré spravím inak. Nič však neľutujem, je to o učení sa," uvedomuje si 29-ročný Austrálčan.

Daniel Ricciardo
Red Bull Content Pool

Tento rok bol pre víťaza siedmich veľkých cien skúškou. Keďže je juniorom Red Bullu, zatiaľ nepotreboval nadviazať kontakt s iným tímom a začať rokovať o niečom takom dôležitom.

"Niečo z toho bolo aj zábavné, tieto drobné stretnutia zas vzrušujúce. Všetko to bolo pre mňa nové. Najskôr ich treba vypočuť, no predtým rozmýšľate, o čom sa budete baviť, ako hlboko sa do toho pustíte. Ten proces a všetko okolo bolo určite vzrušujúce," skonštatoval Ricciardo.

Kiežby len tie tímy povedali na rovinu, čo chcú… "Na jednej strane som tu mal stajne, ktoré ma ozaj chceli, no a na druhej tu boli také, ktoré len postávali vo dverách. Bol to Mercedes. Niekedy to bolo pre mňa mätúce. Snažíte sa zistiť, čo z toho je skutočné a čo nie, kto má reálny záujem a kto nie. Bolo to vzrušujúce, no zamestnáva to vašu myseľ."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk