F1.sk F1.sk

Brawn: Hamilton dvíha latku podobne ako Senna a Schumacher
zdroj: Pirelli Motorsport

Brawn: Hamilton dvíha latku podobne ako Senna a Schumacher

Vo Formule 1 dokáže len málo jazdcov podať výkon za hranicou toho, čo ostatní považujú za možné. Podľa Rossa Brawna teraz sledujeme majstrovstvo jedného z nich. Zatiaľ čo v minulosti to boli velikáni ako Ayrton Senna a Michael Schumacher, dnes ich štafetu prevzal Lewis Hamilton.

Ross Brawn vníma Veľkú cenu Singapuru ako jeden z týchto nevšedných momentov. Lewis Hamilton v kvalifikácii vytrel zrak prakticky všetkým. Tam, kde sa čakalo, že Mercedes bude hrať až tretie husle, neskutočným spôsobom získal pole position a v nedeľu vyhral aj samotné preteky.

"Niekedy sa dočkáte jazdca, ktorý zlepší váš výkon aj tam, kde by ste to nečakali," vyspovedal Rossa Brawna Autosport. "Objavilo sa pár prípadov, hlavne v kvalifikácii, keď to Lewis dokázal. Ľuďom jednoducho vyrazil dych. Potom sa na to pozeráte a netušíte, kde sa tá rýchlosť zobrala."

"Všetci si myslia, že vedia, ako vysoko je nastavená latka. Zrazu však príde pilot, ktorý spraví niečo, čo výšku tejto latky upraví," pokračuje jeden z trojice šéfov Formuly 1. "Ja som mal to šťastie, že som to mohol vidieť u Michaela Schumachera. Videli sme to aj u jazdcov, akým bol napríklad Senna. A tento rok sme toho boli svedkami pri Lewisovi."

"Toto si ako inžinier zapamätáte, pretože takmer nedokážete zistiť, kde sa to zobralo. Je to nepredstaviteľne vysoká úroveň, na ktorú sa dostali. Keď vidíte takého jazdca, je to vždy niečo výnimočné," doplnil na margo výkonov Lewisa Hamiltona Brawn.

Lewis Hamilton
Pirelli Motorsport

Ročník ako celok Brawna potešil. Videli sme vyhrať — s výnimkou Valtteriho Bottas — všetkých jazdcov z troch top tímov. Ešte aj krátko po letnej prestávke to vyzeralo tak, že sa dočkáme štipľavého vyvrcholenia boja o titul. Takáto čerešnička nakoniec na torte chýbala, no stále sme mali o čom hovoriť.

"Máme za sebou naozaj vzrušujúcu sezónu, na trati sme videli skvelé súboje," raduje sa 64-ročný Brit. "A v Lewisovom podaní to boli aj fenomenálne výkony: konzistentnosť, ktorú celý rok ukazoval, nerobil žiadne chyby, bol dosť trpezlivý aj vtedy, keď možno nemal najlepšie auto."

Na záver Brawn pripomína, že aj keď sa teší, na problémy kráľovnej motoršportu nezabudol: "Bol to skvelý rok. Mám jedinú výhradu, a teda, že stále máme šesť dominantných áut a štrnásť, ktoré sú príliš pozadu. Musíme na tom aj naďalej pracovať a nájsť riešenie, aby celé štartové pole bolo rýchlostne rovnocennejšie."

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk