F1.sk F1.sk

Grosjean je hrdý na to, že sa dokázal postaviť Magnussenovi
zdroj: Haas

Grosjean je hrdý na to, že sa dokázal postaviť Magnussenovi

Romainovi Grosjeanovi sa počas prvých ôsmich súťažných víkendov nepodarilo zabodovať ani raz. Už sa zdalo, že Magnussen spraví z interného súboja v Haase šou jedného muža a Grosjean sa bude musieť vybrať pod sprchy. Francúz však zrazu našiel stratené a vrátil sa do hry. V druhej polovici roka dokonca začal Magnussena porážať. Grosjean je pyšný na svoj výkon.

"On tento rok bodoval už dosť skoro, ja som zas nezískal nič," pripomína Romain Grosjean v rozhovore pre motorsport.com. Po svojich domácich pretekoch mal pri mene nulu, zato Magnussen oveľa utešenejšie číslo: 27. Až potom sa niečo zmenilo. Miesto v prvej desiatke sa Grosjeanovi ušlo v siedmich zo zvyšných trinástich podujatí.

A to bol v Taliansku diskvalifikovaný. "V Monze sme stratili osem bodov. Neboli to žiadne jeden-dva bodíky. Bol to veľký kus, takmer polovica z (19-bodového, pozn. red.) rozdielu medzi nami."

"Myslím si, že od Nemecka som bol tým lepším. V úvode ročníka odviedol skvelú prácu. V Bahrajne bol piaty — to je hneď desať bodov. No a potom v tom pokračoval, ja som pokračoval v tom, že som mal stále problémy, alebo som robil chyby," rekapituluje Grosjean. "Áno, rozdiel medzi nami je stále veľký, ale spočiatku bol väčší. Podľa mňa to bola fajn robota, že som sa do toho takto vrátil. Dokonca aj v kvalifikáciách som bol kilometre za ním. Nakoniec sa mi aj celkom darilo."

Romain Grosjean
FOM

Grosjean vyhral kvalifikačné meranie síl v pomere 10:9. Zvládol to vo filmovom štýle; v posledných piatich pretekoch sa kvalifikoval lepšie v štyroch.

A ako správny filmový hrdina, aj Grosjean na úvod narobil kopu hlúpostí. Tie sa mu podarilo obmedziť vďaka tomu, že "v hlave som si dal veci na miesta, na ktorých majú byť".

"Samozrejme, bolo to frustrujúce, bolo to otravné, bolo to ťažké. Často ma kritizovali. Ja som ale vedel, že keď všetko pôjde ako má, veci sa urovnajú. Budem späť," vysvetľoval rodák zo Ženevy. "Spravil som pár chýb, mal som smolu; toto všetko sa pomiešalo. Boli to chyby, aké by som pri mojich skúsenostiach robiť nemal."

"V každom prípade je dôležité, ako na to zareagujete, ako sa z toho dostanete. V športe neexistuje žiaden stred. Je len dobrý a zlý. Byť v strede nie je možnosť," dodal Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk