F1.sk F1.sk

Brawn: Dnešní výrobcovia motorov nechcú konkurenciu
zdroj: TASR/AP

Brawn: Dnešní výrobcovia motorov nechcú konkurenciu

Čím menšia konkurencia, tým viac peňazí sa ujde môjmu tímu. Podľa Rossa Brawna takto rozmýšľali šéfovia tímov, ktoré zároveň vyrábajú pohonné jednotky, pri rokovaniach s Liberty Media o zjednodušení agregátov a odstránení MGU-H. Takýto krok mal prilákať nové mená, no neprešiel. Brawn má nové riešenie.

Len nedávno sa šéf Mercedesu Toto Wolff vyjadril v zmysle, že Formule 1 bohato stačia štyri rôzne pohonné jednotky. Podľa neho by sa mal šport najskôr postarať o súčasných výrobcov, až potom im pridávať konkurenciu.

"Zodvihli padací most, dnešní výrobcovia motorov nechcú nového súpera," uznáva Ross Brawn. "Avšak, my sme našli kompromis. Navrhli sme zmenu, ktorá súčasným spoločnostiam v športe káže pomôcť novým účastníkom. Bude to technológiou a komponentmi, o ktoré sa bude treba podeliť, ak to bude treba."

Šéf Formuly 1 dobre vie, že nejde o taký výrazný posun, ako bol pôvodne zamýšľaný, no v tejto situácii ocení aj ten. "Nejde o taký radikálny krok, aký sme navrhli. V každom prípade sa to vyvíja správnym smerom."

"Dnešným výrobcom sme jasne vysvetlili, že nemôžu za sebou len tak zabuchnúť dvere. Ak uvidíme seriózny záujem od nových motorárov, musíme nájsť spôsob, ako im umožniť vstúpiť do Formuly 1," dodal Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk