F1.sk F1.sk

Verstappen o Hamiltonovi: S takým autom a kolegom to je ľahké
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen o Hamiltonovi: S takým autom a kolegom to je ľahké

Vedenie Mercedesu, ale i mnohí nezávislí odborníci na Formulu 1 považujú tohtoročné výkony Lewisa Hamiltona za najlepšie v jeho kariére. Môžeme povedať, že svoju najbližšiu konkurenciu až strápnil tým, ako bezchybne zvládol celú sezónu, zatiaľ čo ona sa potkýnala o každú halúzku na ceste. V padoku sú však aj takí, ktorí Brita určite nevelebia. Podľa Verstappena to mal príliš ľahké a nejazdil pod takým tlakom ako ostatní.

Max Verstappen si myslí, že po zohľadnení tej obrovskej podpory, ktorej sa Hamiltonovi dostalo v Mercedese, to nebol zrovna nadpozemský výkon. "Väčšina jazdcov by sa v tom aute stala majstrom sveta," povedal pre holandský AD, na ktorý sa odvolal gpfans.com. "Hlavne, ak máte vedľa seba tímového kolegu, ktorý nie je až taký rýchly. Ak váš kolega vkuse jazdí tak ďaleko za vami, body sa vám zbierajú veľmi ľahko."

Z Valtteriho Bottasa a jeho "poslušnosti" si počas sezóny robilo žarty mnoho fanúšikov. Svojmu kolegovi Hamiltonovi pomáhal aj v momentoch, keď to už nepotreboval. Max Verstappen to podľa svojich slov také jednoduché nemal.

"Samozrejme, Daniel Ricciardo mi bol oveľa bližšie. Potom musíte o body naozaj zabojovať," pokračoval Verstappen a ešte sa vrátil ku Hamiltonovi s Bottasom: "V Mercedese to bol úplne iný príbeh. Hamilton, samozrejme, bojoval proti Ferrari. Stále musel byť pripravený. Niekedy si však pomyslím: čím slabší je váš kolega, tým môžete byť pri jazde uvoľnenejší."

"A potom viete tiež to, že celý tím stojí plne za vami. To vás spraví ešte rýchlejším," dodal 21-ročný Hasselťan.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk