F1.sk F1.sk

Brown: Mám päťročný plán, ktorý nás dovedie k víťazstvám
zdroj: Renault Sport

Brown: Mám päťročný plán, ktorý nás dovedie k víťazstvám

McLaren si oproti minulému roku polepšil o tri priečky, no k vysnívanému titulu má ešte stále ďaleko. Vo Wokingu dúfali, že s motormi od Renaultu budú môcť aspoň v niektorých pretekoch zabojovať o pódium. Zak Brown už dobre vie, že návrat na výslnie bude trvať o čosi dlhšie. Šéf tímu má preto pripravený päťročný plán.

"Práve som predstavil päťročný plán, ktorý bude našou cestou späť k víťazstvám. A keď vyhrávate, už bojujete aj o šampionát!" znela prvotná reakcia Zaka Browna, ktorý hneď dodal, že McLaren bude na tejto ceste potrebovať pomoc zhora: "Podľa mňa bude kriticky dôležité, že Liberty presadí zmeny, pretože smer, ktorým sa náš šport teraz uberá, len ťažko umožní zabojovať o titul viac ako dvom či trom tímom. Sú tu nejaké veci, ktoré nemáme pod kontrolou, ale dúfame, že dokážeme zatlačiť na túto zmenu. Nech je viac tímov schopných vyhrať a útočiť na titul."

"Naplánovali sme si investície a cestu. Cestu k ozdraveniu, ktorá nás v tom časovom horizonte dostane na čelo štartového poľa," predostrel zámer McLarenu jeho šéf.

A čo ciele pre rok 2019? Brown ich po tohtoročnej skúsenosti nestanovil. "Asi bude lepšie nič nepredpovedať. Vieme, že posledných pár rokov nebolo pekných, takže nechceme zopakovať rovnakú chybu."

"Očakávame, že sa budeme aj naďalej posúvať vpred. Tento rok sme začali pomerne dobre… Dostali sme tresty len o objeme pätnástich miest na štartovom rošte oproti vlaňajším niekoľkým stovkám, takže táto sezóna nás posunula vpred. Aj keď to nebol taký posun, v aký sme dúfali," pripúšťa americký biznismen. "V roku 2019 chceme pokračovať na našej ceste, no nechcem hovoriť, ktoré miesto tým v šampionáte myslím. Viem, kde by sme chceli byť, ale kým sa to všetko nezačne, neviem, kde aj budeme."

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk