F1.sk F1.sk

Ako SMSka od Sebastiana Vettela viedla k výmene prilby s Hamiltonom
zdroj: TASR/AP

Ako SMSka od Sebastiana Vettela viedla k výmene prilby s Hamiltonom

Sebastian Vettel a Lewis Hamilton toho už spolu zažili dosť. Vzájomný rešpekt im však nechýba, čo sa tento rok viackrát potvrdilo. Sezónu napokon uzavreli vzájomnou výmenou prilieb, gestom, ktoré navrhol samotný Vettel. Hamiltona vtedy jeho SMSka prekvapila.

"Seb mi poslal esemesku, v ktorej sa spýtal: 'Nechcel by si si vymeniť prilbu?'" cituje Lewisa Hamiltona nemecký SpeedWeek. "Futbalisti si neustále menia svoje dresy, ale prilba je o čosi drahšia."

"Len málokedy niekomu dám svoju prilbu. Jednu som si vymenil s Michaelom Schumacherom, pár ďalších s inými jazdcami, ale vždy o tom dôkladne popremýšľam. Seb si myslel, že je to dobrý nápad, pretože obaja sme toho v posledných rokoch veľa dosiahli, a pretože ja považujem takúto výmenu prilieb za znak veľkého rešpektu voči tomu druhému," vysvetlil päťnásobný šampión.

Hamilton v skutočnosti nemal záujem na tom, aby sa tento akt zverejnil, a Vettelovi by tiež istotne neprekážalo, keby to prebehlo v súkromí, no samotný Mercedes mal inú predstavu. Video zavesil na YouTube.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk