F1.sk F1.sk

Sainz: Rady si budem pýtať od Alonsa
zdroj: TASR/AP

Sainz: Rady si budem pýtať od Alonsa

Rolu lídra McLarenu prevezme po štyroch sezónach úradovania Fernanda Alonsa oveľa mladší a neskúsenejší Carlos Sainz. Bude to poriadne ťažká úloha, no Španiel dúfa, že sa bude mať o koho oprieť. Verí, že ho labyrintom McLarenu prevedie jeho krajan Alonso.

Carlos Sainz a Fernando Alonso sú veľkými priateľmi, v padoku to bolo azda najsilnejšie priateľstvo dvoch jazdcov. A po odchode Alonsa z F1 sa na tom určite nič nezmení. Pred pár dňami sa dokonca začalo hovoriť o tom, že Sainzov otec Alonsa láka na Rely Dakar.

"Určite áno," odpovedá Sainz na otázku, či počas zimy vyhľadá Alonsovu pomoc, v podcaste Formuly 1. "Teším sa, až ho cez zimu stretnem a spýtam sa ho na pár vecí ohľadom F1 a McLarenu. Tiež s ním chcem hovoriť nie iba ako pilot Formuly 1, ale aj viac ako priateľ."

"Je zvláštne zrazu sa lúčiť s takým talentovaným jazdcom, ktorý je navyše v tom najlepšom. Ale Fernando má tú výhodu, že je jedným z najlepších pilotov na svete. Ak si to rozmyslí a bude chcieť, vždy sa sem bude môcť vrátiť. Pre Fernanda je dobré to, že ak bude chcieť, vie prísť späť," zdôraznil rodák z Madridu.

"Chcem len, aby bol šťastný, našiel miesto, kde bude môcť ukázať svoj talent, no a aj sa zabavil," dodal Sainz. To "miesto" by mala byť trať v Indianapolise, kde sa Alonso pokúsi zvíťaziť a po Grahamovi Hillovi sa stať len druhým jazdcom, ktorý získa Trojkorunu.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk