F1.sk F1.sk

Verstappen: Prísny otec ma pripravil na prísneho Helmuta Marka
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen: Prísny otec ma pripravil na prísneho Helmuta Marka

Na kariéru Maxa Verstappena už od detstva dohliada Jos Verstappen, bývalý pilot tímov ako Benetton, Tyrrell či Stewart. Vedomý si toho, aké ťažké je dostať sa do F1, svojho syna nešetril. Dnes to Maxa teší, veď ho to pripravilo na prácu s rovnako "prísnym" Helmutom Markom.

Max Verstappen a Helmut Marko boli minulý týždeň pozvaní do relácie Sport & Talk televízie Servus TV. Moderátorov zaujímalo, aké náročné je pracovať s Helmutom Markom.

"Celý život som pracoval s mojím otcom, a on je tiež poriadne prísny," odpovedal už zvyknutý Verstappen junior. "To je nakoniec dobré. Dostalo ma to do F1 — samozrejme, s podporou Red Bullu a Helmuta."

Prvú polovicu sezóny si Max Verstappen do vitrín nezavesí. Séria incidentov otvárala otázku, či sa mladý Holanďan vôbec dokáže poučiť zo svojich chýb. Aj tu zohral dôležitú úlohu športový poradca červených býkov.

"Musíte zostať kritickí. To bolo po víkendoch v Číne a v Monaku nevyhnutné. Bavili sme sa o tom. Také veci sa nesmú diať, ale niekedy ich musíte zažiť, aby ste sa stali silnejšími," skonštatoval štvrtý muž roka 2018.

A zdá sa, že po Monaku ten silnejší Verstappen skutočne prišiel. V Rakúsku a v Mexiku dokonca zvíťazil. "Bolo to úžasné, hlavne kvôli takému množstvu holandských fanúšikov. Vyhrať s Red Bullom Racing na Red Bull Ringu je neskutočné. Proste neuveriteľné. V noci pred pretekmi som to vôbec nečakal. Preteky dopadli tak trochu ako tie v roku 2016, len s tým rozdielom, že teraz šlo o víťazstvo."

Čoskoro nás čakajú predstavenia monopostov. Všetkých odborníkov i nadšencov v oblasti aerodynamiky určite zaujíma, s akými novinkami príde družina Adriana Neweyho, no a aký prinesú výkon. Najväčší otáznik sa však stále vznáša nad Hondou.

"Ťažko teraz niečo predpovedať, pretože nevieme, na čom pracujú ostatní," dodáva Verstappen. "Z nášho pohľadu je všetko pozitívne, všetci sú motivovaní. To je pre nás dôležité a je výborné, že to vidíme."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk