F1.sk F1.sk

Ricciardovi prestalo záležať na súboji s Verstappenom
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardovi prestalo záležať na súboji s Verstappenom

Cieľom každého pilota v F1 je v prvom rade poraziť svojho kolegu, jediného jazdca, ktorý jazdí s rovnakou technikou. V Danielovi Ricciardovi sa však uprostred sezóny niečo zlomilo. Interný súboj ho prestal zaujímať potom, čo sa jeho monopost začal čím ďalej, tým častejšie kaziť. Okrem toho sa blížil termín jeho príchodu do Renaultu.

"Zrazu nastal moment, asi to bolo okolo letnej prestávky, od ktorého ma už štatistiky nezaujímali," priznáva Daniel Ricciardo pre motorsport.com. "Vedel som, že tento rok ma v kvalifikáciách asi porazí. No a čo? Možno skončím s menším množstvom bodov. No a čo?"

"Ja chcem len odvádzať maximum. Ak to dopadne dobre, tak fajn. Ak nie, život ide ďalej. Okej, samozrejme, že mi na tom záležalo, ale proste som to nechcel dávať na nejaký piedestál," upresnil Austrálčan. "V hlave som mal toľko iných vecí. Nepotreboval som ju zaplavovať ešte ďalšími očakávaniami. Spravil som, čo som mohol. Možno by som ho dokázal poraziť, ale ak nie, nič by sa nedialo. Zabojujeme nabudúce."

Ricciardo po monackom víťazstve už pódium nezískal, zatiaľ čo Max Verstappen skončil v tomto istom období v prvej trojke až desaťkrát. Treba však pripomenúť aj to, že zatiaľ čo Verstappen nebol klasifikovaný len raz, Ricciardo hneď šesťkrát.

Zdá sa, že úspešná časť sezóny trvala len prvých šesť pretekov. Podľa Ricciarda však ani to nie je celkom pravda. "Vyhral som dva preteky zo šiestich, ale v tých zvyšných štyroch som vždy zažil nejakú drámu."

"V Melbourne som dostal trest ešte predtým, ako sa sezóna vôbec začala. Už vtedy som bol pripravený päsťou preraziť stenu," prezradil víťaz siedmich veľkých cien. "V Bahrajne sa moje preteky skončili po prvom kole. V Číne sa na tú moju výhru pozeralo celkom dobre."

"Potom prišlo Baku. Všetci vieme, čo sa stalo v Baku. V Barcelone som sa roztočil za bezpečnostným vozidlom. V Monaku zas vyhral. To, aké dobré to bolo v prvých šiestich pretekoch, svojím spôsobom určilo smerovanie celého ročníka. To šialenstvo len pokračovalo," dodal Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk