F1.sk F1.sk

Podľa Sainza to McLaren bude mať ťažké: Mali by sme sa báť všetkých
zdroj: McLaren

Podľa Sainza to McLaren bude mať ťažké: Mali by sme sa báť všetkých

Z náskoku Mercedesu, Ferrari a Red Bullu toho stred poľa ešte veľa ukrojiť nedokázal. Dá sa očakávať, že tieto tri tímy budú aj naďalej kraľovať Formule 1, no za nimi by to malo byť oveľa tesnejšie. Najväčšie ambície má pred sezónou pravdepodobne McLaren, no Carlos Sainz si uvedomuje, že dobré výsledky im nikto len tak nedaruje. Na ostatné tímy by si mal dať McLaren dobrý pozor.

Carlos Sainz najskôr vyzdvihol výkony Sauberu, ktorý sa dokázal zlepšiť v priebehu samotnej sezóny. "Ak sú teraz skutočne najsilnejším tímom zo stredu poľa, tak by sme sa ich všetci mali obávať. Ale budúci rok by sme sa mali obávať všetkých."

"Bavíme sa o Sauberi, ale keď si predstavíte Force Indiu s trochu väčším rozpočtom a to, čoho by boli schopní… A čo Renault, na čo budú mať oni?" ďalej sa pýta 24-ročný Madridčan. "A pozrime sa na Haas: ak budú aj naďalej odoberať od Ferrari toľko dielov ako doteraz, a Ferrari bude aj naďalej dominovať po stránke motorového vývoja, tak by tiež mali byť veľmi silní."

"Potom tu máme McLaren s úplne novým projektom, ktorý chce investovať a po náročnej sezóne sa vrátiť na štvrtú priečku. Zo všetkých tímov by ale ktorýkoľvek mohol viesť stred poľa," uvedomuje si Sainz. Zároveň pripomína, že stred poľa má jednu ešte dôležitejšiu úlohu: "Naozaj dúfam, že tá medzera medzi nami a top tímami sa trochu zmenší, nech máme o čosi vzrušujúcejšie preteky. Kto bude na úplnom vrchu, to uvidíme. Všetko bude závisieť od toho, kto sa s novými pravidlami popasuje najlepšie."

Ak sa aj McLarenu predsa len podarí odstrániť nedostatky v aerodynamike, ešte to nebude čas na oslavu. Vývoj pohonnej jednotky totižto nemajú vo svojich rukách. Carlos Sainz preto povzbudzuje Renault k urýchleniu vývoja.

"Od Renaultu potrebujeme, aby skutočne mysleli na motor a ten krok vpred, ktorý musia spraviť. Ak ho nespravia, Mercedes a Ferrari — a vlastne aj Honda — budú pokračovať vo vývoji a vytvoria priepasť, ktorú je veľmi ťažké preklenúť. Naozaj dúfam v to, že sa situácia začne zlepšovať a v poli to bude tesnejšie," dodal bývalý pilot Toro Rosso a Renaultu.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk