F1.sk F1.sk

Hamilton: Bez Tota Wolffa by to nešlo
zdroj: Mercedes

Hamilton: Bez Tota Wolffa by to nešlo

Tím potrebuje silného lídra, ktorý vie garantovať internú stabilitu, Lewis Hamilton to veľmi dobre vie. Podľa neho je Toto Wolff ukážkovým príkladom takého vodcu. Verí, že bez neho by bol Mercedes slabším tímom.

V Mercedese si sezónu 2018 pripomenuli netradične. Pri fotografiách zo súťažných víkendov a iných podujatí sa Toto Wolff, Lewis Hamilton a Valtteri Bottas vracajú k najdôležitejším momentom uplynulého roka.

Prvé európske preteky v Barcelone dopadli na jednotku. Mercedes získal double s Hamiltonom na prvom a Bottasom na druhom mieste. Na fotografii je spokojný Toto Wolff, po ktorého boku stoja Hamilton a Bottas.

Lewis Hamilton sa zameria na Tota Wolffa: "Táto fotografia hovorí veľa. Vidíte neskutočného lídra, ktorým je Toto. Je neuveriteľne inteligentným vizionárom. Je ohromné, čo vybudoval. Na pódiu sme my jazdci, keď pretneme cieľovú čiaru, my dostaneme ceny. Tento tím by ale bez neho nefungoval."

"Som naozaj, ale naozaj vďačný za to, že ho tu máme ako vodcu," chváli svojho šéfa 33-ročný Brit. "Je veľmi fajn zažiť také momenty a potom vidieť obrázky ako tento. Skutočné potešenie. Vidíte, aký je zapálený. Keď to zas nefunguje, cíti sa rovnako ako my. Sme prepojení mnohými spôsobmi. Som na ten moment pyšný."

Valtteri Bottas pridáva svoj pohľad: "V Barcelone to bolo naše prvé dvojité víťazstvo v roku. To je naším cieľom každý víkend. Lepšie to už ani nemohlo byť — iba keby som tie preteky vyhral ja sám."

"Pre tento tím je to vždy výnimočná chvíľa. Už od začiatku roka sme vedeli, že to bude tvrdý súboj s Ferrari, ale tiež s Red Bullom. Preto bolo dôležité získať takýto výsledok. Celý víkend sme boli silní," dodal Bottas.

Na Veľkú cenu Španielska rád spomína aj sám Toto Wolff. "Na našich tvárach vidíte, ako sme si vydýchli. Konečne sme zažili preteky, ktoré korešpondovali s tým, čo sme ukázali počas predsezónnych testov. Vedeli sme, že máme silné auto, len sme museli urobiť všetko správne. Lewis bol, samozrejme, šťastný. No a Valtteri tiež. Pre tím to bol zlomový bod. V tom čase sme vedeli, že to bude proti Ferrari ťažké. Prvé dvojité víťazstvo bolo skvelé."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk