F1.sk F1.sk

Stroll: Som poriadne ďaleko od naplnenia svojho potenciálu
zdroj: Racing Point Force India

Stroll: Som poriadne ďaleko od naplnenia svojho potenciálu

Lance Stroll sa po vcelku vydarenej sezóne 2017 musel zmieriť s tým, že so Sergejom Sirotkinom budú bojovať akurát tak so svojimi autami. O rok bude mať lepšie vyhliadky. Stroll verí, že sa začne výraznejšie približovať k hraniciam svojho potenciálu. Tie sú podľa neho stále poriadne ďaleko.

Podal Lance Stroll lepší výkon pred rokom, alebo je spokojnejší s týmto? "Nemyslím si, že je fér ich porovnávať alebo hodnotiť ročník ako celok. Tento rok sme bojovali s ohňom."

"Získali sme veľmi málo bodov, ale keď sme si ich už zarobili, boli to veľké momenty, pretože sme porazili od nás rýchlejšie autá. Rovnaké to bolo v kvalifikácii; dostal som sa do Q2, v Monze do Q3. To bol veľký úspech, pretože náš výkon bol naozaj biedny," vysvetľoval kanadský pretekár.

Pomohla mu nejako tvrdá skúška menom FW41? "Verím tomu, že som kompletnejší jazdec ako pred rokom. Myslím si, že som to kvôli nášmu balíku len nebol schopný demonštrovať. Taká je povaha tohto športu, tak to chodí celé roky a vy ako pilot to musíte akceptovať."

Zmena zamestnávateľa mu určite prospeje. Okrem lepších výsledkov sa teší aj na to, že v Racing Pointe bude môcť naštartovať svoj osobný rozvoj. "Povedal by som, že tým hlavným budú skúsenosti."

"Mám za sebou ďalšiu sezónu vo Formule 1. Naučil som sa pracovať s inžiniermi, ako rozširovať svoje vedomosti o F1, pneumatikách, pretekaní, kvalifikácii. Tak veľa sa toho naučíte len za volantom. Tento proces ešte ani zďaleka nie je hotový," uvedomuje si Stroll.

"Teraz mám už dvadsať rokov. Stále verím, že som veľmi ďaleko od naplnenia celého svojho potenciálu. Každým rokom sa snažím z toho nevyužitého niečo ukrojiť. Počas zimy sa obzriem za sezónou, popracujem na svojich slabinách a budem budovať na silných stránkach," dodal šampión F3 z roku 2016.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk