F1.sk F1.sk

Bottas: Po Baku som plakal ako malý chlapec
zdroj: Mercedes

Bottas: Po Baku som plakal ako malý chlapec

Tri kolá do konca pretekov, na čele jazdí Valtteri Bottas. Sebastianov Vettelov útok krátko pre reštarte sa nepodaril, zdá sa teda, že fínsky pretekár by konečne mohol získať prvé víťazstvo v sezóne. Prakticky už na cieľovej rovinke sa však jeho putovanie končí. Pneumatikou trafil úlomok a bolo po všetkom. Bottas to vníma ako "jedno z najväčších sklamaní, aké som kedy v kariére zažil."

"Myslel som si, že to boli jedny z mojich najlepších pretekov vôbec," vracia sa k azerbajdžanskému víkendu v rozhovore Mercedesu Bottas. "Nebol som vo vedení veľmi dlho, ale podarilo sa mi prebojovať sa do čela pretekov."

Po reštarte sa Vettel, jeho najväčší konkurent v boji o 25 bodov, prerátal. "Spomínam si, že pred tým momentom som sa cítil sebavedomo, cítil som, že mám všetko pod kontrolou. Vedel som, že som mal trochu šťastia a preteky vyhrám, no na cieľovej rovinke som trafil nejaký úlomok, ktorý som nevidel. Dostal som defekt a bolo po pretekoch."

Bottas bol zničený o to viac, že víkend v Baku nasledoval hneď po víkende v Číne, kde Fín tiež mohol vyhrať. "Pár pretekov predtým som tiež takmer zvíťazil. Párkrát som bol druhý, tak som sa vážne tešil na to, že vyhrám svoje prvé preteky roka. To sa ale nikdy nestalo."

"Potom som v celom tíme uvidel to sklamanie. Dostalo sa mi od každého veľa podpory," pokračuje 29-ročný Nastolčan. "Keď som sa vrátil na hotel, úplne som sa zrútil. Zosunul som sa na kolená a plakal som ako malý chlapec. Potom som však vstal a povedal si, že jedno zlyhanie ma predsa nezlomí."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk