F1.sk F1.sk

Brundle: Bottas je psychicky zruinovaný
zdroj: TASR/AP

Brundle: Bottas je psychicky zruinovaný

Pre Lewisa Hamiltona to bola takmer dokonalá sezóna. Celý rok podával špičkové výkony, Ferrari zakopávalo a zakopávalo, no a Valtteri Bottas mu bez namietania pomáhal zbierať cenné body a víťazné trofeje. Podľa Martina Brundla tým prispel ku svojmu formulovému bankrotu, na ktorý sa už môže začať chystať.

Asi len málokto by namietal proti tomu, že toto bola najlepšia sezóna zatiaľ päťnásobného majstra sveta. "O tom niet pochýb," vyhlásil Martin Brundle, s ktorým sa už tradične pred Vianocami stretol Nigel Roebuck, aby pripravil jeden zo svojich ďalších stĺpčekov pre Autosport. "O jeho výkone v Spa som si myslel, že je trochu kostrbatý, ale to bolo všetko."

"Tento rok bol iný v tom, že prvýkrát sa Lewis cezeň dostal bez tých víkendov, počas ktorých zvykol záhadne strácať. A aj Mercedes podľa všetkého pridal. Ku koncu sezóny to už z ich strany nebolo také krehké — s tými troma motormi. Ak budú takto pokračovať, o pár rokov sa môžeme pozerať na Lewisov siedmy titul. Nik nemá takú výdrž ako Mercedes," podčiarkol komentátor britskej televízie.

To Mercedesu nemožno vziať. Veď za posledných päť rokov, teda od príchodu hybridných motorov, sa Hamiltonovi podarilo vyhrať viac ako polovicu pretekov. "To áno," uškrnul sa Brundle. "A vždy pred tými najlepšími fanúšikmi."

A dosť často aj vedľa najlepšieho kolegu, ako ho sám nazýva. Nečudo, veď Valtteri Bottas Hamiltonovi nedáva tak zabrať ako kedysi Nico Rosberg, ba ani nepolitikárči.

"Áno, a tiež uhýba z cesty, keď ho o to požiadajú!" zvolal bývalý pretekár Tyrrellu, Williamsu či McLarenu. "Neprekvapilo ma, že Valtteri bol nahnevaný potom, čo ho Toto Wolff označil ako Lewisovho wingmana. Mal vyhrať v Šanghaji, v Baku, no a tiež v Soči, kde dostal pokyn pustiť Lewisa pred seba. Bolo to tvrdé, hlavne, keď sa pozriete na bodový stav — celé to vôbec nebolo nutné. Myslím si, že v ten deň Mercedes pochoval svojho jazdca."

Brundle vidí svetlo na konci Bottasovho tunela, no je veľmi malé. "Myslím si, že Bottas je psychicky zruinovaný. Musí tolerovať Hamiltonovu rýchlosť, sebavedomie… každý sa chce baviť s ním a nie s tebou… Nedávno som videl jeho vyjadrenie: 'Budúci rok musím v každých pretekoch jazdiť tak, akoby boli moje posledné.'"

"Má pravdu. Počas súťažných víkendov musí začať dominovať. Esteban Ocon je teraz v Mercedese zaparkovaný ako rezervný jazdec. Každý však predpokladá, že v roku 2020 bude sedieť v aute," uzavrel Bottasov prípad rodák z King's Lynn.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk