F1.sk F1.sk

Brawn očakáva od Red Bullu jediné: Útok na titul
zdroj: Red Bull Content Pool

Brawn očakáva od Red Bullu jediné: Útok na titul

Red Bull po dominantnej sezóne 2013 výkonnostne pokrivkával. Zlepšovať sa to začalo v posledných mesiacoch, no a ešte lepšie by to malo byť budúci rok, keď sa svojej premiéry v Red Bulle dočká Honda. Podľa Rossa Brawna tu už niet na čo čakať. Red Bull musí zaútočiť na majstrovský titul.

Rossa Brawna cituje autosport.com: "Spojenie Hondy a Red Bullu bude pozitívne, pretože z Red Bullu sa stane továrenský tím. Keď ste továrenským tímom, čaká vás s výrobcom motorov iná výzva. Musíte sa držať za ruky a vyskočiť poriadne vysoko, musíte spolupracovať a byť ako jeden. Vďaka tomu budete silní a prídu aj príležitosti."

S tým má bývalý technický riaditeľ Ferrari, ktorý stál pri tituloch Michaela Schumachera, bohaté skúsenosti. "Je to niečo, na čo som sa ja vždy zameriaval. To vám skutočne prinesie veľké šance. Red Bull sa musí tejto príležitosti s Hondou chytiť a vrátiť sa na samom vrchole. Musia sa opäť raz stať kandidátmi na titul."

Ťahať by ich mal hlavne 21-ročný Holanďan Max Verstappen, ktorý v posledných sezónach ukazuje, že monopost vie poriadne vyzvŕtať. "Ľahko sa zabudne na to, aký je mladý. Čo robí, je naozaj výnimočné, veď si len spomeňte na seba v jeho veku, a ešte na ten tlak a záujem okolo neho."

Na začiatku sezóny sa navyše musel vyrovnať s množstvom kritických ohlasov, čo sa mu napokon podarilo tým, že mierne zmenil svoj štýl. "Pri Maxovi vidíme, že vo svojom prístupe dospieva, neprichádza o nič zo svojej rýchlosti a agresivity. Len sa viac kontroluje pred tým, ako začne na niečo útočiť. V správnom aute a v správnom tíme bude z neho majstrovský materiál, to je isté. Max bude v roku 2019 udávať latku v tíme."

"Stajni je navyše vždy nápomocné, ak máte kontinuitu. Ak máte auto, s ktorým sú problémy, alebo musíte niečo vyriešiť, vie vám pomôcť, ak jazdca poznáte a viete vyčítať, čo hovorí. Myslím si, že pre jeho tím to bude skvelé," dodal Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk