F1.sk F1.sk

Wolff varuje Bottasa: Prežijú len tí najlepší
zdroj: TASR/AP

Wolff varuje Bottasa: Prežijú len tí najlepší

Valtteri Bottas pred rokom 2017 nečakane prestúpil do Mercedesu. Mohla za to skutočnosť, že Nico Rosberg z ničoho nič ukončil kariéru, ale pochopiteľne mu pomohol aj manažment, veď ho manažérsky zastrešoval jeho nový šéf Toto Wolff. Inak by asi ostal vo Williamse.

V prvom roku v Mercedese Bottas v zásade naplnil očakávania a dá sa povedať, že asi aj v druhom. Ochotne sa podriadil do pozície tímovej dvojky a veľkou mierou pomohol Lewisovi Hamiltonovi. Päťnásobný majster sveta by si sotva mohol priať lepšieho kolegu.

Bottas dostal zmluvu aj pre rok 2019, ale ťažko povedať, či v tíme ostane aj dlhšie. V kádri strieborných je totiž aj Esteban Ocon, ktorý čaká na svoju šancu.

"Každý pretekár v monoposte F1 sa musí pozerať cez svoje rameno," povedal Wolff v rozhovore pre agentúru Reuters. "Je to veľmi brutálny šport, v ktorom prežijú len tí najlepší. Všetci sú si toho veľmi dobre vedomí."

"Máme tu výber dvadsiatich najlepších pretekárov sveta, ktorí musia každoročne potvrdiť, že toto miesto si zaslúžia. A neplatí to len pre Valtteriho, ale aj pre všetkých ostatných."

"Valtteri je urputný bojovník a ak by nebol vynikajúci pretekár, tak by dnes nebol tu, kde je," hovoril ďalej Toto Wolff, podľa ktorého Fín víta aktuálnu výzvu a možnosť byť tímovým kolegom a súčasne súperom Lewisa Hamiltona.

Ak by Bottas podľa Wolffa nemal smolu a svoju rolu by nezohrali aj iné okolnosti, mohol v tomto roku vyhrať tri veľké ceny. Nebyť defektu v závere VC Azerbajdžanu, tak by v tom okamihu v šampionáte viedol.

"Teraz sa všetky body vynulujú a na získanie jazdeckého titulu bude mať rovnakú príležitosť ako v minulom roku," skonštatoval Wolff. "Rozhodne na to má potrebný talent i inteligenciu."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk