F1.sk F1.sk

Berger očakáva, že Mick Schumacher pôjde do Ferrari
zdroj: Mick Schumacher/Twitter

Berger očakáva, že Mick Schumacher pôjde do Ferrari

Bývalý pretekár Formuly 1 Gerhard Berger si myslí, že Mick Schumacher rozbehne svoju kariéru vo Ferrari. Aktuálne sa o tejto téme veľa špekuluje a o mladého Nemca vraj majú záujem juniorky Ferrari i Mercedesu. Rozhodnutie bude len na ňom.

"Mick bude do dvoch rokov vo Ferrari," avizoval Berger, ktorého slová s odvolaním sa na La Gazzettu dello Sport cituje stránka grandprix.com. "Ale neviem, či bude šoférovať ich motorhome alebo auto F1."

"Ale vážne: v druhej časti sezóny ma skutočne uchvátil. Hovoria, že bol silný len preto, lebo mal najlepšie auto, ale ja som ho videl vyhrať aj v daždi! Teraz má šancu na to, aby vo vývoji pokračoval vo Formule 2 a o pár rokov môže sedieť v otcovom aute," dodal Gerhard Berger.

Mick Schumacher v nedávno skončenom ročníku triumfoval v európskej F3. Vďaka famóznej druhej polovici sezóny zdolal uznávaného Dana Ticktuma na body 365:308.

Dodajme, že v predchádzajúcich rokoch v tejto sérii triumfovali Lando Norris, Lance Stroll, Felix Rosenqvist a Esteban Ocon. Všetko kvalitní pretekári.

Najnovšie z kategórie: Gerhard Berger

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk