F1.sk F1.sk

Grosjean: Gene Haas v F1 nie je preto, aby končil niekde v strede
zdroj: Haas F1 Team

Grosjean: Gene Haas v F1 nie je preto, aby končil niekde v strede

Romain Grosjean je presvedčený o tom, že Formula 1 by potrebovala viac takých ambicióznych tímov ako Haas. Majiteľ tohto zoskupenia vlastní spoločnosť Haas Automation a reklamu jej prišiel robiť aj na scénu kráľovskej motoristickej triedy. A rozhodne neprišiel prehrávať.

"Haas je jedna z vecí, ktoré robia F1 skvelou," napísal Grosjean vo svojom stĺpčeku pre The Players' Tribune. Tím je podľa neho plný odhodlaných ľudí s jasne stanovenými cieľmi, ako aj ľudí, ktorí sú schopní inovatívnych technických riešení, ale aj "šialených snílkov": "A ja som rád, že môžem byť toho súčasťou. F1 potrebuje viac tímov ako Haas."

Američania majú za sebou tri sezóny a nie vždy to bolo jednoduché. "Naša prvá veľká cena, ktorá sa konala v Austrálii 2016, bola chaotická. Počas predsezónnych testov sme toho veľa neodjazdili a pred príchodom do Melbourne sme o aute nemali takmer žiadne informácie. V piatok potom pršalo, takže sme neodjazdili žiadne kolá... nevedeli sme dokonca ani to, či nám funguje vysielačka."

"V sobotu sme konečne vyšli z garáže a niekto nás trafil už v boxovej uličke. Museli sme vymeniť podlahu a prišli sme o ďalší čas. Kvalifikácia bola následne katastrofálna, pretože sme museli implementovať nový a šialený eliminačný systém, ktorý bol zrušený o pár týždňov neskôr."

"Potom však prišla nedeľa," pokračoval Romain Grosjean. "Preteky sa skončili a my sme boli na šiestom mieste. P6! Na bodoch. Neuveriteľné. Vskutku úžasné. Hovorili sme si, že budeme radi, ak vôbec prídeme do cieľa. Počas pretekov nám odišla telemetria. Vypadávala nám vysielačka. Auto pred daným víkendom ešte neodjazdilo ani jednu vzdialenosť pretekov."

Haas má aktuálne len na to, aby bojoval o stred poľa. Francúzsky pretekár však verí, že v budúcnosti to bude lepšie. "Viem, že Gene Haas v F1 nie je preto, aby končil niekde v strede. Preto som ohľadom budúcnosti taký vzrušený. Teším sa aj na túto zimu, na testy, na nové auto. Pretože nám verím. Tu v Haase však dobre vieme, aká ťažká úloha nás v najbližších rokoch čaká - ak teda chceme bojovať s tými najväčšími," dodal Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk