F1.sk F1.sk

Villeneuve sa vracia k súťaženiu, čaká ho NASCAR Euro Series
zdroj: Twitter

Villeneuve sa vracia k súťaženiu, čaká ho NASCAR Euro Series

Jacques Villeneuve oznámil, že v budúcom roku sa na plný úväzok vráti k pretekárskemu športu. Pôsobiť bude v NASCAR Euro Series, pričom tieto autá mu nie sú cudzie. V minulosti už absolvoval štyri štarty v NASCAR Cupe a súťažil aj v kategóriách Trucks, Xfinity a rovnako i v NASCAR Canada.

Štyridsaťsedemročný Kanaďan chce absolvovať kompletnú sezónu - ak by sa mu to podarilo, bol by to jeho vôbec prvý celý ročník od roku 2005, keď jazdil v F1 v tíme Sauber. Doplňme, že Villeneuve bude pôsobiť v tíme Go Fas Racing, s ktorým už testoval na talianskom okruhu Franciacorta.

"Pri odhaľovaní auta som si užil množstvo zábavy. Je veľmi podobné tomu, na ktoré som bol zvyknutý v NASCAR v USA," povedal Villeneuve. "Dá sa s ním jazdiť tvrdo a môžete na ňom výrazne pracovať, čo je takisto veľmi fajn."

"Z môjho osobného pohľadu sa ráta hlavne návrat k súťaženiu na plný úväzok. Chcem byť súčasťou kompletného projektu a mojim cieľom je celá sezóna. Už sa neviem dočkať prvých pretekov roku 2019!" dodal Jacques Villeneuve.

Séria má na programe sedem súťažných víkendov, jeden z nich sa uskutoční v českom Moste.

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk