F1.sk F1.sk

Wolff je naďalej veľmi nahnevaný na Baku, vraj to tam bolo hanebné
zdroj: Mercedes

Wolff je naďalej veľmi nahnevaný na Baku, vraj to tam bolo hanebné

Valtteri Bottas zažil na Veľkej cene Azerbajdžanu veľmi smolný okamih. Ešte v 48. kole z celkového počtu 51 viedol a zdalo sa, že si bez problémov príde pre víťazstvo, ale nevyšlo to. Mal obrovskú smolu a dostal defekt. Mohol za to odpad, ktorý na trati ostal po kolízii Kevina Magnussena s Pierrom Gaslym.

A nebola to len taká obyčajná kolízia, pretože to mohlo dopadnúť veľmi zle. Magnussen svojho súpera vo vysokej rýchlosti zavrel, kvôli čomu sa na trať dostalo niekoľko nezbedných úlomkov. Jeden z nich následne prešiel Bottas jazdiaci na prvej priečke.

"Baku pre mňa bolo šokom," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff pre Autosport. "Z celého tohto manévra som bol veľmi nazlostený a veľmi sklamaný. Magnussen vs Gasly. Bolo to niečo bláznivé a mali sme vidieť tvrdý trest."

"Na trati sa objavil odpad kvôli takémuto na hovno súboju o takéto na hovno miesto v zadnej časti štartového poľa. To, že táto vec Valtteriho pripravila o víťazstvo, je hanebné. Hanebné. Pre mňa to bol jeden z najhorších okamihov ročníka."

Fín mal v tom čase veľkú smolu. Len tesne predtým mu v Číne uškodil výjazd safety caru, vďaka čomu napokon vyhral Daniel Ricciardo. Nuž a v Bahrajne bol Bottas rýchlejší ako víťaz Sebastian Vettel a prehral o menej ako sekundu. V tejto fáze sezóny jazdil vynikajúco.

"Ak by tieto tri podujatia vyhral, tak by po Baku v šampionáte ľahko viedol," pripomenul Rakúšan, podľa ktorého to na Bottasa neskôr tvrdo doľahlo. Kvôli strateným bodom musel byť degradovaný do pozície dvojky a pomáhať Hamiltonovi. Nabúralo mu to psychiku a odrazu už nemal rýchlosť.

"Mali sme možnosť vidieť, že prišlo k poklesu výkonnosti," skonštatoval Toto Wolff. "Podľa mňa to má vplyv na každého jazdca. Ak sa pretekár udrží v boji, tak sa to stará o veľký rozdiel."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk