F1.sk F1.sk

Arrivabene: Vettelovi dáme chrániče lakťov
zdroj: Scuderia Ferrari

Arrivabene: Vettelovi dáme chrániče lakťov

Maurizio Arrivabene prišiel na zlepšovák, s ktorým by si Sebastian Vettel mohol ľahšie raziť cestu cez štartové pole. Po viacerých hodinách, ktoré Vettel po kontakte so súpermi spravil, mu šéf Ferrari žartovne odporúča nasadiť chrániče lakťov.

V Číne a v Japonsku mohli za jeho otočky kontakty s Verstappenom. Vo Francúzsku zakopol v prvej zákrute, keď si z monopostu Valtteriho Bottasa spravil dodatočnú brzdu. Dotyk s Hamiltonom z Monzy snáď ani pripomínať netreba, nuž a chyba v úvodnom kole v USA len podčiarkla Nemcovu nešťastnú sezónu, ktorej čiernym highlightom sa určite stalo nemecké vypadnutie.

Teraz bude musieť opäť vystrčiť lakte. "Možno Sebastianovi Vettelovi dáme pár chráničov lakťov, aby mohol lepšie zabojovať, keď to začne byť s jeho súpermi tvrdé," zasmial sa na odovzdávaní cien Autosprintu Maurizio Arrivabene.

"Ale nie, teraz vážne. Máme rovnaké ciele ako Seb. Sebastian musí zo seba za volantom Ferrari vydať to najlepšie. Samozrejme, že my mu musíme poskytnúť základ, dobré auto a odvádzať bezchybnú prácu. Ak to my dokážeme a on tiež, vieme, že Vettel dostane tú štipku extra výkonu, ktorá nám pomôže dosiahnuť veľké veci," dopĺňa Arrivabene.

Najnovšie z kategórie: Maurizio Arrivabene

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk