F1.sk F1.sk

Ricciardo čakal kostrbatejší vzťah s Verstappenom
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo čakal kostrbatejší vzťah s Verstappenom

Max Verstappen sa stal kolegom Daniela Ricciarda po prvom vyhadzove Daniila Kvjata. Dvojica spolu strávila takmer tri viac-menej bezproblémové roky, čo Ricciarda prekvapilo. Pred Veľkou cenou Španielska 2016 nečakal, že bude mať s odvážnym Holanďanom taký dobrý vzťah.

Teraz sa lúčia, od čoho Ricciardo očakáva, že by ich kamarátstvo mohlo ešte posilniť, keďže nebudú "priamymi súpermi". "Teda, pokiaľ nebudeme bojovať o ten istý kúsok asfaltu," zavtipkoval Ricciardo v posezónnom podcaste Red Bullu. "To by mohlo veci vždy okoreniť!"

"Povedal by som, že môj vzťah s Maxom bol lepší, než aký som očakával, že bude. Je to len o našich osobnostiach a viere v seba. Ja som presvedčený, že on si o sebe myslí, že je najlepší na svete. A ja si myslím, že ním som ja," pokračoval dosluhujúci pilot Red Bullu. "Tieto veci sa môžu zraziť. Nám sa ich aspoň 99 percent času darilo držať v kúte. Bolo to super, súboje s ním boli fajn a ja som si ich užil."

Nový kolega čaká i Maxa Verstappena. Potom, čo zažil s Ricciardom, mu ten starý azda aj bude chýbať. "Daniel je celkovo veľmi pozitívna osoba, ktorá sa neustále usmieva. Okolo neho býva dobrá atmosféra. Je to lepšie ako mať mrzutého kolegu, ktorý sa s vami ani nerozpráva. Mať v tíme fajn atmosféru je dôležité. Pokúsim sa v tom pokračovať a vytvoriť ju s Pierrom."

Z Verstappena bude na začiatku budúceho roka hlavný ťahúň Red Bullu, keďže bude z dvojice ten skúsenejší. Ak sa navyše Honde podarí postaviť kvalitnú pohonnú jednotku, mladý býk bude určite pomýšľať aj na útok na titul.

"Má v sebe veľký potenciál," vyjadril sa na Verstappenovu adresu Ricciardo. "Všetko je to o trajektórii. Bol rýchly od prvého dňa, ja som navyše presvedčený, že je oveľa rýchlejší, než aký bol pri jeho prvom víťazstve v Red Bulle."

"Bude sa aj naďalej zlepšovať, no asi viac bude záležať od toho, či bude v schopnom aute. Pravdepodobne to bude diktovať, do akých výšin sa vynesie. Je zrejmé, že je veľmi talentovaný," dodáva šiesty muž tohtoročného šampionátu. "Ja som si tú rivalitu užil. Myslím si, že sme ako jazdci obaja dozreli, čo bude prospešné pre kariéry nás oboch."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk