F1.sk F1.sk

Organizátori VC Mexika odmietajú správy o úplatkárstve
zdroj: Sauber

Organizátori VC Mexika odmietajú správy o úplatkárstve

Budúcnosť Veľkej ceny Mexika ešte nie je spečatená, nuž sa v zákulisí začína šepkať o tom, ako by sa veci mohli vyvinúť. Nová mexická vláda naznačuje, že nepovažuje za úplne ideálne pokračovať v podpore domácej veľkej ceny. Jej priority sú nastavené inak. Okrem toho sa v priebehu týždňa objavili vyjadrenia šéfky Mexickej národnej komisie pre šport, podľa ktorých sú organizátori VC Mexika zapletení do úplatkárstva. Tí to kategoricky odmietajú.

S vyjadrením Any Gabriely Guevarovej prišiel francúzsky magazín Auto Hebdo: "Bolo vyplatených množstvo úplatkov, aby bolo toto podujatie pridelené okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez."

Médiá sa začali o prípad zaujímať. Guevarová reagovala na ich otázky začudovane: "Neviem, kto to vyjadrenie napísal a kto ho zverejnil. Ja som také vyjadrenia nedala. Nikdy by som nešla proti podujatiu, ktoré je pre krajinu prínosom."

Auto Hebdo následne článok stiahol s tým, že sa stal "obeťou nespoľahlivého zdroja" a organizátorom sa ospravedlnil.

Samotné vedenie veľkej ceny ospravedlnenie prijalo a zdôraznilo, že si za svojou prácou stojí. "Sme veľmi hrdí na to, čo sme dosiahli, odkedy sa Veľká cena Mexika vrátila do Formuly 1 v roku 2015. Toto podujatie organizujeme pod prísnym vedením a s plnou transparentnosťou. Takéhoto prístupu k práci sa budeme držať, aby sme pozitívnym spôsobom mohli pokračovať vo zviditeľňovaní našej krajiny."

Na to bude treba získať aj dôležité milióny zo štátnej pokladnice. "Naša zmluva platí do roku 2019. Tešíme sa na rokovania ohľadom jej predĺženia so všetkými akcionármi. Tieto rozhovory musia prebehnúť v súkromí."

"Veľká ceny Mexika sa ukázala ako hodnotná platforma pre podporu turizmu a vytvorenie pozitívneho imidžu Mexika vo svete. Popri tom pomáha ekonomickému rastu, pre Mexičanov vytvára tisícky priamych alebo nepriamych pracovných pozícií," píše sa v stanovisku organizátorov VC Mexika, ktorí boli už štvrtýkrát za sebou ocenení ako najlepší organizátori roka na galavečeri v Petrohrade.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mexiko

Pozri viac

Magazín

Pozri viac