F1.sk F1.sk

Vandoornov debut vo Formule E sa skončiť horšie ani nemohol
zdroj: Twitter/Stoffel Vandoorne

Vandoornov debut vo Formule E sa skončiť horšie ani nemohol

Stoffel Vandoorne bol odhodlaný si po bezútešnej sezóne vo Formule 1 napraviť chuť. To sa mu zatiaľ nepodarilo, aj napriek tomu, že komisári rozdávali pretekárom vôkol neho jeden trest za druhým. Jeho preteky napokon dopadli katastrofálne.

V Rijáde sa začalo trestať už po kvalifikácii. Viaceré tímy nestihli softvérovo vyladiť svoje pohonné jednotky tak, aby v každom momente víkendu spĺňali platné regule, keďže v piatok sa kvôli dažďu nejazdilo. Iné stajne zas mali problémy s dodržaním pravidiel upravenej kvalifikácie.

Stoffelovi Vandoornovi to zahralo do karát. Z piatej pozície, ktorú získal, sa posunul na štvrtú. Od mladíka sa veľa čakalo. Napokon mu ale posun na štvrté miesto nebol nič platný, prakticky hneď na štarte sa začal prepadať. Preteky dokončil medzi poslednými, za ním sa umiestnili len Alex Sims a Edoardo Mortara, ktorí v prvom kole kolidovali. FanBoost, v ktorom suverénne vyhral, mu k lepšiemu výsledku nepomohol.

Vandoorne po pretekoch prezradil, že v tíme už vedia, v čom mohol byť problém: "Boli to náročné preteky, no z tréningu a kvalifikácie si berieme množstvo pozitív. Po pretekoch sme tiež objavili problém, ktorý vysvetľuje náš deficit. Máme toho kopu na analýzu. Teším sa na ďalšie preteky."

Ďalším mužom, ktorý práve zažil svoj "elektrický debut", bol Felipe Massa. Brazílčan sa ocitol na zozname pilotov, ktorí boli v pretekoch potrestaní za porušenie technických pravidiel prejazdom boxovou uličkou.

Brazílskemu jazdcovi sa tak ušla len štrnásta priečka, hoci rýchlosť mal na oveľa lepšie umiestnenie. Ukázal niekoľko pekných predbiehacích manévrov, v jednej zákrute si podal dokonca dvojicu súperov.

Preteky vyhral António Félix da Costa, ktorý si čelo v posledných minútach úspešne ustrážil pred útočiacim Jeanom-Éricom Vergnom. Body za tretie miesto si pripísal Jérôme d'Ambrosio.

Kalendár Formuly E pokračuje 12. januára pretekmi v Marakéši.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk