F1.sk F1.sk

Leclerc: Vettel je skvelý človek a rovnako aj skvelý jazdec
zdroj: Ferrari

Leclerc: Vettel je skvelý človek a rovnako aj skvelý jazdec

Charles Leclerc ukončil svoje pôsobenie v Sauberi a teraz ho čaká kariéra vo Ferrari. Začína skromne a s vyhláseniami to nechce preháňať, no má vysnívané preteky, ktoré by rád vyhral.

"Tlak? Nie, ten necítim," povedal na štvrtkovej slávnosti Caschi d'Oro (Zlatá prilba, pozn. red.) magazínu Autosprint. "Skôr cítim podporu a musím povedať, že som šťastný. Mojim cieľom je odvádzať maximum a rešpektovať očakávania tímu."

"Po svojom boku budem mať jazdca ako Sebastian Vettel, ktorý bude dôležitý pre to, aby mi pomohol rásť a učiť sa. Je to skvelý človek a rovnako aj skvelý jazdec. Spoznal som ho vo chvíli, keď som pracoval na simulátore v Maranelle. Poďakoval sa mi za prácu, ktorú som odviedol."

"A teraz k mojim cieľom: je jasné, že keď už pretekám vo Ferrari, rád by som vyhral pár veľkých cien. Napríklad tú domácu v Monaku a potom v Monze. Ani si neviem predstaviť, aké to bude súťažiť v Taliansku ako jazdec Ferrari!"

Leclerc sedel v tohtoročnom monoposte Ferrari pred dvoma týždňami v rámci testov v Abú Zabí. "Aké to bolo? Neuveriteľné," skonštatoval. "Auto je pri jazde úžasné. Bola to obrovská pocta a rovnako aj skvelá emócia."

"Hovoríme však o teste, takže nemá veľký význam hovoriť o absolútnom výkone. Pocity však boli okamžite výnimočné," dodal Charles Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk