F1.sk F1.sk

Arrivabene potvrdil dátum predstavenia nového Ferrari
zdroj: Ferrari

Arrivabene potvrdil dátum predstavenia nového Ferrari

Šéf tímu Ferrari Maurizio Arrivabene vo štvrtok vystúpil na udeľovaní cien (Caschi d'oro) talianskeho magazínu Autosprint. Stalo sa tak v Garage Italia v Miláne a okrem iného prezradil dátum predstavenia nového monopostu.

Auto, ktorého oficiálne označenie zatiaľ nepoznáme a ktoré má interný kód 670, uvidíme 15. februára. Stane sa tak teda tri dni pred začiatkom testov v Barcelone. Inokedy sme sa o tomto dátume dozvedeli vždy na tradičnom vianočnom stretnutí s novinármi, ktoré sa však tentoraz z neznámych príčin neuskutoční.

"Skupina vedená Mattiom Binottom pracuje na budúcoročnom monoposte už niekoľko mesiacov," povedal Arrivabene, ktorého na slávnosti sprevádzal nový pretekár Charles Leclerc. "Motory už bežia na testovacích stanovištiach a niektoré súčiastky auta sú už vo výrobe."

"Súčiastky, ktoré sa viac starajú o výkon, dorazia v poslednej chvíli, aj keď napätie stúpa, pretože času je čoraz menej a menej. Auto predstavíme 15. februára a do tohto dňa musí byť všetko hotové."

"Zatiaľ je pochopiteľne príliš skoro na to, aby sme ukázali celkový obraz auta," hovoril ďalej Talian. "Simulácie boli spravené a pracujeme aj na simulátore, ale skutočným testom bude až trať. Až tam sa konfrontujeme sami so sebou, porovnáme si dáta, ktoré sme nazbierali počas zimného obdobia a hlavne sa konfrontujeme s ostatnými."

"Technici tvrdo pracujú na tom, aby bolo auto hotové do 15. februára. Od chlapcov, ktorí pracujú na simulátore, už máme určité informácie, ale zatiaľ je príliš skoro na to, aby sme hovorili o výkone," dodal Maurizio Arrivabene.

Najnovšie z kategórie: Maurizio Arrivabene

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk