F1.sk F1.sk

Sezónny POWER RANKING: Najlepší bol Hamilton, Leclerc skončil piaty
zdroj: TASR/AP

Sezónny POWER RANKING: Najlepší bol Hamilton, Leclerc skončil piaty

Oficiálna stránka F1.com vyzvala svojich odborníkov po všetkých podujatiach ročníka k ohodnoteniu výkonu jednotlivých pretekárov. Na základe výsledkov z troch posledných veľkých cien pravidelne vyhodnocovala aktuálny power ranking, aby teraz priniesla aj ten súhrnný.

Will Buxton, David Tremayne, Lawrence Barretto a ďalší sú dostatočne skúsení a ostrieľaní na to, aby dokázali hodnoverne obodovať jednotlivé výkony. Po sčítaní všetkých bodov zo všetkých súťažných víkendov sa na prvých troch miestach objavili očakávané osobnosti Lewis Hamilton, Max Verstappen a Sebastian Vettel.

Hamilton mal najvyrovnanejšiu sezónu zo všetkých, ale v úvode ročníka to nebolo nič prelomové. "V úvodnej časti sezóny bol dojem, že z W09 nedokázal dostať toľko, ako jeho kolega, ale potom to do seba všetko zapadlo," konštatuje F1.com, pričom podľa tohto zdroja Hamilton natiahol famóznu formu až do VC USA.

Od týchto okamihov ho predstihol Max Verstappen, ktorý dal zabudnúť na nevydarený začiatok ročníka a predvádzal famózne výkony. Hamilton však celkovo získal o približne desať percent viac bodov.

"Úvodné preteky boli o sérií chýb, ktoré prinášali jednu katastrofu za druhou," píše F1.com o Verstappenovi. "Monako však bolo bodom zvratu. Prizeral sa na to, ako jeho tímový kolega získal pole position a víťazstvo, pričom práve toto Maxa zmenilo."

U Sebastiana Vettela sme registrovali presne opačný trend. Podľa oficiálnej stránky F1 ukázal "okamihy absolútnej brilantnosti", ale postupom času mu došiel dych. "Tá verzia Vettela, ktorá dorazila na druhú časť sezóny, bola len tieňom toho brilantného a inšpiratívneho lídra..."

"Sám Nemec priznáva, že v roku 2018 bol ďaleko od svojho maxima, ale to je skôr odraz jeho výkonov a poklesu formy na konci ročníka, a nie toho, aký skvostný bol na jeho začiatku," dodáva F1.com.

POWER RANKING pre rok 2018 podľa F1.com:

1. Lewis Hamilton (1. v majstrovstvách)

2. Max Verstappen (4.)

3. Sebastian Vettel (2.)

4. Daniel Ricciardo (6.)

5. Charles Leclerc (13.)

6. Kimi Räikkönen (3.)

7. Valtteri Bottas (5.)

8. Fernando Alonso (11.)

9. Sergio Pérez (8.)

10. Carlos Sainz (10.).

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk