F1.sk F1.sk

Mercedes podľa Vettela úmyselne opakoval, že Ferrari má dominantné auto: Dostávali nás tak pod vyšší tlak
zdroj: Ferrari

Mercedes podľa Vettela úmyselne opakoval, že Ferrari má dominantné auto: Dostávali nás tak pod vyšší tlak

Sebastian Vettel v poslednej dobe viackrát pripomenul, že v nedávno skončenom ročníku nemal dominantné auto. Mercedes bol aj naďalej o malý krôčik vpredu a preto to napokon vyzeralo tak, ako vyzeralo.

"Oba posledné roky boli prekvapujúco veľmi podobné," povedal Vettel v aktuálnom rozhovore pre Auto Motor und Sport. "V minulom roku nám chýbal výkon motora. Auto bolo dobré, ale na niektorých tratiach príliš neefektívne. V tomto roku bola aerodynamika efektívnejšia, motorom sme boli bližšie k Mercedesu, ale z hľadiska auta ako takého sme ešte neboli tam, kde by sme byť mali."

V niektorých fázach sezóny malo Ferrari lepší balík, ale to, že by bol dominantný, Nemec neberie: "Čo to znamená dominantný? Takí dominantní, ako bol Mercedes v Španielsku, Francúzsku alebo v Rusku, sme žiaľ nikdy neboli. Nevybojovali sme žiadne dvojité víťazstvo a len dvakrát sme obsadili kompletný prvý rad na štarte (v skutočnosti trikrát: v Číne, v Bahrajne a v Taliansku, pozn. red.)."

Mercedes pre porovnanie vybojoval až štyri dvojité víťazstvá; stalo sa tak v Španielsku, Nemecku, Rusku a v Japonsku. Kompletný prvý rad na štarte obsadil Mercedes v Španielsku, Francúzsku, Rakúsku, Maďarsku, Rusku, Japonsku a v Abú Zabí. Z tohto pohľadu to skutočne vyzerá tak, že strieborní mali silnejšie auto.

Vettel uznal, že Ferrari uškodili víkendy v Singapure, v Soči a v Suzuke: "Stratili sme tam veľa bodov, ale celkovo sme nemali takú rýchlosť, ako by sme mali mať. Inak by sme sa ani nedostali do situácií, v ktorých sme sa ocitli."

V Mercedese to podľa pretekára Ferrari robili šikovne. "Silou Mercedesu bolo podľa mňa to, že maximálne využili naše slabšie chvíle a v daných pretekoch dokázali udrieť. Okrem toho všetkým rozprávali, že naše auto je dominantné a takto sa nás pokúšali dostať pod vyšší tlak."

"Ja to však vidím inak: naše auto nebolo dominantné. Mali sme svoje šance a väčšinu z nich sme aj využili. Celkovo nám však predsa len niečo chýbalo," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk