F1.sk F1.sk

Ako prišiel Massa Hamiltonovi zagratulovať k prvému titulu...
zdroj: Ferrari

Ako prišiel Massa Hamiltonovi zagratulovať k prvému titulu...

Lewis Hamilton to v závere sezóny 2007 zbabral a zbytočne prišiel už o takmer istý titul. O rok neskôr však všetko aj s určitou dávkou šťastia napravil a tesne zdolal Felipeho Massu. Rozhodovali až posledné metre Veľkej ceny Brazílie.

"Lewis jazdil na šiestom mieste a musel skončiť piaty," zaspomínal si v rozhovore s Mariom Muthom vtedajší komunikačný šéf McLarenu Matt Bishop. "Inak by vyšlo všetko úsilie, ktoré sme v tom roku vynaložili, nazmar."

Angličan vzápätí pripomenul, že Lewis o piate miesto prišiel v súboji so Sebastianom Vettelom, ktorý v tom čase jazdil ešte v Toro Rosso. Snažil sa dostihnúť ho, ale nešlo to, pretože Vettel mu na rovinkách vždy ušiel.

Tím okolo Felipeho Massu po jeho prejazde cieľom oslavoval víťazstvo i majstrovský titul. "V tom istom okamihu sme odrazu všetci videli, že Hamilton sa nedostal pred Vettela, ale pred Glocka, ktorého Toyota bola pomalá."

"Nedokážem o tom ani hovoriť, vždy ma prepadnú emócie," skonštatoval Bishop. "Bol to jeden z najvýnimočnejších okamihov v mojom živote. Pamätám si na to, ako som sa ponáhľal. Všetci sme sa ponáhľali. Letel som cez garáž naprieč boxovou uličkou na boxový múr. Bolo tam veľa sĺz a veľa radosti."

"A potom v tom totálne preplnenom padoku v Interlagose, ktorý bol padokom starej školy, som Lewisa nosil od jedného televízneho štábu k druhému. Spomínam si na to, ako som bol udieraný, pretože tam nebol žiadny priestor. Televízne kamery vás udierali do hláv..."

"Spomínam si na to, že v určitom okamihu tam Lewis stál s množstvom kamier, ktoré mu mierili do tváre a pod nimi, niekde medzi nohami kameramanov a všetkých, čo tam stáli, sa objavila tá malá osôbka v červenom. Pozrel som sa dole a táto malá osôbka sa preplazila a pozrela hore. Bol to Felipe Massa."

"Vystrčil ruku a natiahol sa k Lewisovi. Povedal: 'Gratulujem Lewis, gratulujem.' Skvelé správanie. Svetová trieda. Prvotriedny počin," dodal Matt Bishop.

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk