F1.sk F1.sk

Bottas absolvuje s Fiestou WRC rely v Laponsku
zdroj: TASR/AP

Bottas absolvuje s Fiestou WRC rely v Laponsku

Valtteri Bottas si na zimnú prestávku pripravil veľmi zaujímavý program. Budúci rok rozbehne Arktickou rely v Laponsku, ktorá sa bude konať medzi 24. a 26. januárom. Zasadne pritom do Fordu Fiesta WRC tímu M-Sport.

Co-pilotom Fína bude jeho krajan Timo Rautiainen, ktorý navigoval Marcusa Gronholma k jeho titulom vo WRC v rokoch 2000 a 2002. Z pohľadu pretekára z Nastoly je táto príležitosť pravdepodobne vhodnou na prečistenie hlavy, čo po nevydarenej sezóne určite potrebuje.

"Rád by som sa poďakoval všetkým, ktorí mi to umožnili," povedal Bottas. "Pre mňa je to celkom nové teritórium, keďže s autom WRC zatiaľ nemám žiadne skúsenosti. Som však pretekár a nech zasadnem do akéhokoľvek vozidla, vždy pôjdem naplno."

Dodajme, že Arktickej rely sa v minulosti zúčastnili už aj Keke Rosberg, Mika Häkkinen, Kimi Räikkönen či Heikki Kovalainen.

"Ide o natoľko zaujímavú misiu, že túto výzvu som jednoducho musel akceptovať," skonštatoval Rautiainen. "Som presvedčený o tom, že u natoľko talentovaného šoféra ako Valtteri dokážeme počas testov vypracovať dobrú základnú jazdeckú rutinu."

Timo Rautiainen však pripomenul, že veľmi ťažké je tradične to, aby sa pilot naučil jazdiť za pomoci poznámok. S co-pilotom sa potrebuje zžiť a naplno mu dôverovať.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk