F1.sk F1.sk

Nová rezerva Williamsu, Latifi, bude pokračovať s DAMSom
zdroj: Williams

Nová rezerva Williamsu, Latifi, bude pokračovať s DAMSom

Len nedávno sme vás informovali o tom, že Nicholas Latifi bude novým rezervným jazdcom Williamsu a teraz sme sa o ňom dozvedeli ďalšiu správu: v budúcom roku ho opäť uvidíme v tíme DAMS vo Formule 2.

Kanaďan má za sebou tri sezóny v GP2/F2, počas ktorých získal dvanásť pódií a dve víťazstvá. V nedávno skončenom ročníku skončil so ziskom 91 bodov až deviaty, pričom jeho tímový kolega z DAMSu Alex Albon bol s 212 bodmi tretí. Rozdiel medzi dvojicou bol priepastný.

"Moje ciele pre tento rok sú celkom jasné: chcem zabojovať o jazdecký titul a DAMSu pomôcť k tímovému šampionátu," povedal 23-ročný Latifi. "Aj v roku 2018 sme mali potenciál bojovať o čelo, ale v úvodnej časti sezóny sme mali smolu. Moje najlepšie výkony prišli v posledných kolách a dúfam, že v takejto silnej forme budem pokračovať."

"Pôsobenie v DAMSe mi dalo príležitosť preukázať svoje schopnosti, čo mi následne pomohlo zabezpečiť si miesto v F1 vo Williamse. Som veľmi rád, že sa do tohto tímu vraciam aj na ďalšiu sezónu," skonštatoval pretekár, ktorý sa teší z mohutnej podpory svojho otca, známeho kanadského miliardára.

"Jeho výkony v druhej časti sezóny ukázali, že má na to, aby bojoval o titul," povedal majiteľ tímu Jean-Paul Driot. "Náš cieľ je rovnaký, ako v minulosti: chceme bojovať o oba tituly. Nicholas je už jednou nohou aj v F1 a spravíme všetko pre to, aby sme mu pomohli k 'full-time' zamestnaniu tak, ako Albonovi."

Meno druhého jazdca DAMSu zatiaľ nepoznáme, ale mohol by ním byť Sergio Sette Camara.

Najnovšie z kategórie: Nicholas Latifi

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk