F1.sk F1.sk

Montoya: Rozhodujú a aj rozhodovali autá, nie jazdci
zdroj:

Montoya: Rozhodujú a aj rozhodovali autá, nie jazdci

Juan Pablo Montoya pôsobil v F1 v rokoch 2001 až 2006. Mal tak trochu smolu, že zasiahol práve do obdobia, v ktorom najskôr dominoval Michael Schumacher a potom opraty prevzal Fernando Alonso. S Williamsom i McLarenom síce vybojoval dovedna sedem víťazstiev, ale na titul to nestačilo.

Na otázku v podcaste "Beyond the Grid", kto bol jeho najsilnejším súperom, odpovedal tajomne: "Azda by ste povedali, že Michael... Ten bol skutočne dobrý, ale to jeho auto... Je to rovnaké, ako dnes pri Lewisovi. Lewis je veľmi dobrý, ale do tohto auta by ste mohli posadiť kohokoľvek zo štartového roštu a vyhrával by s ním."

Montoyovi sa Schumachera sem-tam podarilo zdolať a mal z toho radosť. "Všetci ho totiž vynášali do nebies, ako keby to bol Boh osobne," skonštatoval Kolumbíjčan. "Mne to bolo jedno, ja som sa staral o seba."

"Našim cieľom bolo len to, aby sme zvíťazili. A keď bol pred nami, tak bol práve tým, koho bolo potrebné zdolať. Mali sme dobré auto, ale nebolo také dobré, ako to ich. Museli sme teda byť lepší ako on. Jednoduché," usmial sa JPM.

Montoya je presvedčený o tom, že v čase jeho pôsobenia to bolo rovnaké ako dnes. Dominovali najlepšie autá a nie najlepší jazdci. "Čo sa to potom stalo s Michaelom, keď prestúpil do Mercedesu? Azda zabudol jazdiť? Alebo aj v rokoch, keď Ferrari nebolo také dobré..."

"Aj ja som bol dobrý, ale keby ste ma posadili do Jordanu alebo Jaguaru, tak by som nemal šancu. V poli nie sú len dvaja dobrí jazdci, aj keď uznávam, že niektorí nie sú takí dobrí ako ostatní. Je však veľmi veľa dobrých pretekárov."

A existuje aj ďalší príklad. "Zabudol azda Fernando jazdiť, keďže štartuje každý víkend niekde okolo osemnásteho miesta?" opýtal sa Juan Pablo Montoya. "Myslíte si, že by sa na výsledku niečo zmenilo, ak by jazdil Lewis s McLarenom a Fernando s Mercedesom?"

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk