F1.sk F1.sk

Wolff chváli Bottasov prístup napriek "veľkej rane, s ktorou sa musel mentálne vyrovnať"
zdroj: Mercedes

Wolff chváli Bottasov prístup napriek "veľkej rane, s ktorou sa musel mentálne vyrovnať"

Valtteri Bottas sedel v roku 2018 v majstrovskom aute, ale v konečnom poradí napriek tomu skončil až piaty. Je zrejmé, že nebyť len slávnej ruskej tímovej réžie, bol by tretí, nuž a prípadov, v ktorých musel byť len poskokom, bolo omnoho viac.

Na jeho psychiku to malo zlý vplyv, pretože v posledných štyroch podujatiach prišiel do cieľa vždy len piaty. Jeho šéf Toto Wolff však všetko chápe a cez zimu ho chce dať psychicky do poriadku.

"Myslím si, že v prvej časti sezóny podával výkony vyššej úrovne, čo odrazili aj body," povedal Rakúšan na piatkovej tlačovke v Petrohrade. "Po Baku by v majstrovstvách viedol." Nebyť smolného defektu a vypadnutia z prvého miesta...

Ešte na začiatku druhej časti sezóny, okolo VC Talianska, Wolff nepriznával, že Bottas je len v pozícii nosiča vody. Neprestajne zdôrazňoval, že o tejto téme sa ešte nerozhodlo. Pri spätnom pohľade to však vyzerá tak, že k jasnému staveniu na Hamiltona muselo prísť ešte skôr.

"Okamih, keď jazdcovi, ktorý je taký koncentrovaný na to, aby bol majstrom sveta, vezmete možnosť získať titul, má negatívny vplyv," uznal Wolff, ktorého slová cituje stránka RaceFans.net. "A aj keď hovorí, že 'nie, som v pohode', tak to malo vplyv aj na Valtteriho. Je to bojovník a je jasné, že toto bola veľká rana, s ktorou sa musel mentálne vyrovnať."

"Rozhodne však nedovolil, aby to malo negatívny vplyv na tím ako taký. Podľa mňa však teraz potrebuje trochu oddychu na nabitie batérií a potom sa vráti pre ďalší majstrovský boj."

Wolff zdôraznil, že Bottas si zaslúži uznanie z hľadiska pomoci k obom titulom. "Bez Valtteriho by sme nevyhrali jazdecký i konštruktérsky titul," skonštatoval Toto Wolff, podľa ktorého si Fín vždy udržal správne nastavenie. "Vidíte pritom aj jazdcov, ktorí keď prídu o schopnosť získať titul, tak sa to všetko rozpadne. Začne to byť negatívne a disfunkčné. Valtteri sa však až do konca staral o to, že to bolo pozitívne."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk