F1.sk F1.sk

Hamilton otvorene priznáva, že chce byť najlepší v histórii
zdroj: Mercedes

Hamilton otvorene priznáva, že chce byť najlepší v histórii

Lewis Hamilton povedal, že chce byť najväčším velikánom histórie Formuly 1. Myslí si, že ako jazdec sa ešte dokáže zlepšiť a v najbližších rokoch to chce na trati jednoznačne potvrdiť.

Pretekár Mercedesu získal už svoj piaty majstrovský titul a celkovo má na svojom konte 73 víťazstiev. Veľmi rýchlo sa približuje dlho zdanlivo neohroziteľným rekordom Michaela Schumachera, ktorý získal sedem titulov a vyhral 91 veľkých cien.

"Ja to cítim tak, že ešte nie som na svojom maxime," povedal Hamilton na podujatí tímového sponzora Hewlett-Packard, z ktorého cituje stránka Racefans.net. "Som len na ceste tam a naďalej mám množstvo práce."

"Zmluvu máme podpísanú aj pre ďalšie dva roky, takže v sezónach 2019 a 2020 to bude zaujímavé. Mojim cieľom je postarať sa o to, aby Ferrari v priebehu týchto dvoch rokov titul nezískalo. A ani Red Bull."

Hamilton vzápätí pripomenul, že hrozba prichádza aj zo strany veľmi mladých pretekárov: "Máme tu mladého Maxa Verstappena, ktorý bude chcieť uchmatnúť majstrovský titul. A vo Ferrari budeme mať Charlesa Leclerca, ktorý bude chcieť v budúcom roku takisto zaujať."

"Títo chlapci sú omnoho mladší," pripomenul Angličan. "Ja som aktuálne už tretí najstarší (po Kimim Räikkönenovi a Robertovi Kubicovi, pozn. red.), čo je šialené, pretože mám len 33. Niektorí títo chlapci sú ešte tínedžeri. Takže ako ostanem relevantný a platný? Ako ostanem lepšie fyzicky pripravený ako títo chlapci? Ako dokážem byť mentálne viac koncentrovaný? Ako dokážem byť usilovnejší a pracovitejší ako ostatní? Práve na to sa koncentrujem, chcem ostať pred nimi."

Formula 1 má aktuálne zimnú prestávku a Hamilton má viac času pre seba: "Počas tohto nasledujúceho mesiaca si sadnem a pokúsim sa prísť na to, v čom môžem byť lepší."

"Svoj tím som požiadal o to, aby mi poslali email z viacerých rôznych oddelení. Požiadal som ich, aby boli hrubí a tvrdí. Nemusia mi ani povedať, od koho je konkrétny email, len potrebujem vedieť veci, o ktorých si myslia, že by som sa v nich mohol zlepšiť. Ak v tomto roku mali nejakú skúsenosť, pri ktorej pocítili, že by som mohol byť lepší... prípadne ak som povedal niečo, čo v tíme narušilo energiu."

"Pretože chcem byť najlepším v histórii a to znamená vyhrať vo všetkých oblastiach," zdôraznil Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk