F1.sk F1.sk

Marko: Gasly potrebuje trochu disciplíny
zdroj: Toro Rosso

Marko: Gasly potrebuje trochu disciplíny

Pierre Gasly v záverečnej časti sezóny 2018 nebol výkonnostne príliš dominantný a nedá sa povedať, že by po boku Brendona Hartleyho práve žiaril. Teraz z neho bude pretekár Red Bullu Racing a ak bude chcieť uspieť, bude musieť pridať. Jeho kolegom totiž bude Max Verstappen.

"Bude sledovaný, pretože taká je Formula 1," povedal o ňom poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Vo futbale je to tak, že ak nepodávate očakávané výkony, sedíte len na lavičke."

"Gasly už ukázal potrebnú rýchlosť, ale pochopiteľne mu potrebujeme pridať aj trochu disciplíny. Ale treba povedať, že tentoraz dostane aj inú podporu zo strany tímu. Veríme, že to môže zvládnuť," skonštatoval Rakúšan.

Gasly má za sebou len 26 veľkých cien, ale aj tak prichádza do Red Bullu neskôr, ako niektorí z jeho predchodcov. Sebastian Vettel odjazdil v Toro Rosso 25 veľkých cien (jednu okrem toho v Sauberi), Max Verstappen 23 a Daniil Kvjat dokonca len 19. Títo chlapci mierili nahor skutočne veľmi rýchlo.

"V mojej prvej kompletnej sezóne bolo mojim hlavným cieľom dostať z balíka, ktorý som mal k dispozícii, maximum," uviedol Gasly, ktorý by svoj ročník ohodnotil známkou 8,5 z 10.

"Vedel som, že sa naskytnú dve, tri či štyri príležitosti na získanie veľkých bodov. Naskytli sa v Bahrajne, v Monaku, v Budapešti - povedal som, že to boli také tri hlavné okamihy, v ktorých sme dokázali urobiť správne veci."

Francúz na týchto podujatiach obsadil štvrté, siedme a šieste miesto, čo bolo vzhľadom na silu jeho auta považované za veľký úspech. "Boli to preteky, v ktorých sme mali v porovnaní s ostatnými okolo nás o niečo lepší výkon. Keď sa to rátalo, dokázali sme sa presadiť," dodal Pierre Gasly.

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk