F1.sk F1.sk

Salo radí Bottasovi: Zresetovať a začať odznova
zdroj: TASR/AP

Salo radí Bottasovi: Zresetovať a začať odznova

Valtteri Bottas vstúpil do nedávno skončeného ročníka dobre, ale skončil ho veľmi zle. V posledných štyroch podujatiach bol vždy len piaty, čo vzhľadom na silu monopostu Mercedes nebolo bohviečo.

Jeho krajan Mika Salo sa ho však zastal. Chápe, že po všetkom, čo sa udialo, nebol v ideálnom psychickom stave a v poriadku je aj to, že sám priznal slabú úroveň svojej výkonnosti.

"Podľa mňa je OK povedať to nahlas," reagoval Salo v rozhovore pre fínsku televíznu stanicu MTV. "Aspoň sa mu podarilo identifikovať jeho slabiny a v zime na nich môže zapracovať tak, aby tu v budúcom roku už neboli. Valtteri nemá na výber: musí kompletne zresetovať a budúci rok začať odznova."

"V tomto roku sa mu pokazilo takmer všetko. Baku bolo fakt zlé. Ak by sa to nestalo (tesne pred koncom dostal pri jazde na prvom mieste defekt, pozn. red.), tak by v šampionáte viedol. Nuž a ktovie, ako by sa potom sezóna vyvíjala."

A zďaleka to nebolo len o Baku. "Bolo mnoho drobností, ktoré boli len o smole a nie o tom, že by Valtteri spravil niečo zle. Po mentálnej stránke to však na neho malo určite veľmi zlý vplyv," dodal Mika Salo.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk