F1.sk F1.sk

Ericsson útočí: F1 je tak trochu umelá, v IndyCar opäť našiel vášeň pre pretekársky šport
zdroj: Marcus Ericsson/Twitter

Ericsson útočí: F1 je tak trochu umelá, v IndyCar opäť našiel vášeň pre pretekársky šport

O služby Marcusa Ericssona už vo Formule 1 nebol záujem a novým pôsobiskom sa mu stane séria IndyCar. S tímom Schmidt Peterson Motorsports už dokonca absolvoval aj prvé testy a bol nadšený.

"Tieto autá som doposiaľ naživo nevidel," povedal Ericsson, ktorý sa počas prvého dňa len prizeral na jazdy iných pretekárov. "Bolo zaujímavé vidieť ostatných. Auto vyzerá fakt super. Na internete som si pozrel mnoho videí a aj takto som sa snažil pripraviť..."

"Istým spôsobom ma to prinavrátilo k tomu, prečo som vlastne prepadol láske k pretekárskemu športu," pokračoval Švéd pre oficiálnu stránku IndyCar. "F1 vždy bude F1... ale istým spôsobom je tak trochu umelá. Vždy chodíte len na perfektné miesta, ale to už podľa mňa nie je pravý pretekársky šport. Toto tu ma naopak vracia späť k pretekárskej vášni."

Celkovo je medzi oboma sériami obrovský rozdiel. "Ako jazdec musím s týmto autom omnoho viac pracovať. V F1 vždy začínate v stave perfektnosti, ale tu sa musíte vyrovnať s autom, ktoré máte k dispozícii a až potom ho nejakým spôsobom perfekcionalizovať. Od jazdca si to žiada omnoho väčšie množstvo roboty a práve v tom je najväčší rozdiel."

"Celkovo cítim, že existujú veci, ktoré viem tomuto tímu na základe mojich skúseností v F1 priniesť a vďaka ktorým dokážeme napredovať. Súčasne si však myslím, že tento tím je na fakt vysokej úrovni. Uchvátil ma spôsob ich práce i príprava na testy, ako aj celá príprava nastavenia. Bolo to pomerne úchvatné," dodal Marcus Ericsson.

Prvé preteky novej sezóny IndyCar sa uskutočnia 10. marca v St. Petersburgu.

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk