F1.sk F1.sk

Ricciardo priznal, že riešenie odchodu z Red Bullu mu mohlo uškodiť
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo priznal, že riešenie odchodu z Red Bullu mu mohlo uškodiť

Daniel Ricciardo sa trochu prekvapujúco rozhodol opustiť Red Bull a svoje šťastie bude skúšať v Renaulte. V Red Bulle Racing pôsobil v rokoch 2014 až 2018, ale s touto značkou spolupracoval aj dlhé roky predtým, takže asi vycítil, že vyzrel čas na zmenu.

Sám dlhodobo hovoril, že rozhodovanie o jeho budúcnosti nemalo žiadny vplyv na výkony na trati, ale teraz to už vníma o čosi inak. Teoreticky mu to mohlo uškodiť.

"V tom čase som si to nemyslel," povedal Ricciardo v rozhovore pre ESPN s dodatkom, že keď sadol do auta, tak na tieto veci predsa nemyslel. "Ale jedna vec, na ktorú som v tom čase asi nemyslel, mohla mať vplyv: keď som nebol na trati, tak som možno v noci nespal osem hodín, ale len šesť. Môj mozog totiž pracoval. A tento efekt sa mohol naakumulovať."

Austrálčan je presvedčený o tom, že keď je v aute, tak je stopercentne koncentrovaný len na svoje úlohy a funguje tak, ako má. "Ale možno mi toto všetko podvedome niečo ubralo. Boli totiž aj noci, počas ktorých som nespal tak, ako by som mal. Na mysli som totiž toho mal viac ako dosť. Potom sa to nazbiera a možno som už nebol v takom optime ako predtým."

V druhej časti ročníka sa k tomu pridali aj problémy so spoľahlivosťou auta a pretekár z Perthu sa trápil. Bola to najťažšia sezóna jeho kariéry? "Stopercentne," odpovedal. 

"Aj keby som výsledky ako také ignoroval, tak sa toho dialo veľmi veľa. Vzostupy i pády. Niektoré vypadnutia boli šialené, ale súčasne prišiel aj vrchol ako Monako a takéto veci. Bola to čudná sezóna. Rozhodne bola najintenzívnejšia, akú som kedy zažil - jednak predtým a jednak aj po tom, ako som sa rozhodol, čo budem robiť v budúcom roku," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk