F1.sk F1.sk

Briatore tvrdí, že dva tímy by Alonsa dokázali presvedčiť
zdroj: McLaren

Briatore tvrdí, že dva tímy by Alonsa dokázali presvedčiť

Fernando Alonso ukončil svoju kariéru vo Formule 1, ale z viacerých jeho vyjadrení cítiť záujem o návrat. Ak by sa mu naskytol konkurencieschopný kokpit, pravdepodobne by neváhal.

Takto to vidí aj jeho dlhoročný pobočník Flavio Briatore. "Či by sa vrátil, ak by sa naskytla ponuka Mercedesu alebo Ferrari? Myslím, že áno," skonštatoval Talian, ktorého s odvolaním sa na španielske zdroje cituje stránka grandprix.com. "Teraz to nemôžem povedať, ale na fantasy-trhu si myslím, že áno."

Briatore predpokladá, že Alonsa by dokázal presvedčiť len niektorý z týchto dvoch tímov. "Sú tu len dva tímy. Ostatné riešenia by boli o tom, že môže skončiť len štvrtý, piaty alebo šiesty. Ja si myslím, že pri talente, ktorým disponuje, ho posadíte do správneho auta a spolu s Hamiltonom môže byť najsilnejším jazdcom."

"Napokon uvidíme, čo sa stane o pár mesiacov alebo o rok. Po toľkých rokoch si chce oddýchnuť a takto to predsa spravil aj Prost. Potrebuje obdobie relaxu. Za sebou má roky, ktoré priniesli sklamanie, pretože McLaren mal absurdnú výkonnosť. Fernando sa však vždy správal bezchybne a jazdil na najvyššej úrovni," dodal Flavio Briatore.

Najnovšie z kategórie: Flavio Briatore

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk