F1.sk F1.sk

McLaren bude v Indy spolupracovať s Chevroletom, nie s Hondou
zdroj: TASR/AP

McLaren bude v Indy spolupracovať s Chevroletom, nie s Hondou

McLaren v utorok prezradil ďalšie detaily týkajúce sa nasadenia Fernanda Alonsa do pretekov Indianapolis 500. Španielovo auto tentoraz nebude poháňané motorom Honda, ale McLaren sa dohodol s Chevroletom. Obe značky sa spoja po 47 rokoch.

Chevrolet dodá McLarenu 2,2-litrové biturbo V6, ktoré azda Alonsovi prinesie viac šťastia, ako spomínaná Honda. Motor z dielne japonského výrobcu mu totiž v záverečnej fáze jeho minuloročného pokusu zlyhal a preteky tak nedokončil.

Od okamihu, ako sa Chevrolet v roku 2012 vrátil do IndyCar, získali tieto motory 73 víťazstiev v 118 pretekoch a trikrát vyhrali aj Indy 500. McLaren sa teda spojil s najväčšou kvalitou.

"Príležitosť prepojiť naše dve značky v rámci tohto špeciálneho podujatia bola príliš dobrá na to, aby sme ju nevyužili," povedal výkonný riaditeľ McLarenu Zak Brown. "Podobne ako McLaren, aj Chevrolet má pretekársky šport vo svojom srdci."

"Spojiť sa s Fernandom Alonsom a McLarenom je vzrušujúce," uviedol jeden z lídrov Chevroletu Jim Campbell. "Fernando so sebou prinesie neskutočný jazdecký talent i vášeň pre šport. Za sebou má už víťazstvá v najväčších pretekoch tohto sveta. Keď je Fernando na trati, je to elektrizujúce. Nech je kdekoľvek, generuje vzrušenie medzi fanúšikmi."

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk