F1.sk F1.sk

Montezemolo: Hamilton by v tomto roku s Ferrari vyhral
zdroj: Scuderia Ferrari

Montezemolo: Hamilton by v tomto roku s Ferrari vyhral

Sebastian Vettel stratil v tomto roku na Lewisa Hamiltona priepastných 88 bodov. Bývalý prezident Ferrari Luca di Montezemolo si však myslí, že červené auto malo na titul: ak by v ňom sedel Hamilton, tak by ho aj získal.

"V tomto roku sa Hamilton postaral o rozdiel. Bola to jeho najlepšia sezóna," povedal di Montezemolo v rozhovore pre rádio Rai. "Mal už aj okamihy slabosti a krízy, ale v tomto roku by s Ferrari vyhral. Nehovorím to však preto, aby som Vettela podceňoval, pretože ten má príležitosť vrátiť sa s konkurencieschopným autom späť do hry."

Talian vzápätí zdôraznil, že prehra Ferrari nebola len o Sebastianovi Vettelovi. Príliš konkrétny síce nebol, ale naznačil, že Scuderia ho dostatočne nepodporila. "Toto Ferrari je celkom iné Ferrari ako to, ktoré som v októbri 2014 opustil - či už po stránke ľudí alebo mentality. Ferrari v tomto roku postavilo dobré auto, ktoré bolo v niektorých prípadoch dokonca lepšie ako Mercedes. Ten posledný krôčik však chýbal."

"Vettel spravil niektoré rozhodujúce chyby, ale pre získanie titulu treba spraviť všetko pre to, aby ste ho udržali motivovaného a spokojného. Je to jazdec najvyšších kvalít, ktorý stojí vždy blízko tímu. Ak je frustrovaný, treba ho podporiť. A ešte dôležitejšie je to v okamihu príchodu veľmi silného chlapca so skvelou budúcnosťou," narážal di Montezemolo na Charlesa Leclerca.

Povahovo podobný mohol byť aj Michael Schumacher, ktorý však dostal absolútnu podporu. "Schumacher vo svojich začiatkoch tiež spravil chyby, ale dôležité je hlavne to, aby ste si tieto veci vyriešili interne, no na verejnosti podporovali tím ako celok," zdôraznil Luca di Montezemolo, ktorý dostal aj otázku týkajúcu sa možného návratu do F1. Odpovedal celkom jednoznačne: "Na stupnici od nula do sto je šanca na to menej ako nula."

Najnovšie z kategórie: Luca di Montezemolo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk