F1.sk F1.sk

Villeneuve kritizuje Bottasa, Ocon ho možno nahradí ešte počas sezóny
zdroj: mercedesamgf1.com

Villeneuve kritizuje Bottasa, Ocon ho možno nahradí ešte počas sezóny

Valtteri Bottas zohral v majstrovskom boji pre rok 2018 pomerne dôležitú úlohu. Mercedes ho degradoval do pozície dvojky, v Rusku svojmu kolegovi Lewisovi Hamiltonovi prepustil víťazstvo a okrem toho sa mnohokrát hral na zátku, ktorá brzdila súperov.

Podľa Jacquesa Villeneuva Bottas nemá potrebnú rýchlosť a v Mercedese možno skončí aj uprostred budúcej sezóny. "V Abú Zabí to pre Bottasa bolo trápne, chudák chlapec," povedal Kanaďan pre Sky Italia. "Povedal, že jeho gumy odišli, tak ho povolali do boxov a následne oznámili, že s nimi mal problém. Ale to len preto, aby ho povzbudili."

Bottas nevyhral v tomto roku ani jedno podujatie, no Hamilton nazbieral až jedenásť triumfov. Villeneuve aj preto naznačil: "Existuje nebezpečenstvo, že ešte v priebehu budúcej sezóny ho nahradia Oconom. V tomto roku bol na rovnakej úrovni, ako predtým vo Williamse."

Fín celkovo nazbieral 247 bodov a medzi jednotlivcami skončil až piaty. Hamilton mal o 161 bodov viac. "Keď sa pozriete na to, na čo mal Mercedes... veď sa len pozrite na Lewisa. Bottas jednoducho nemal potrebnú rýchlosť. Pre neho to bolo doslova trápne."

"Lewis skončil o tri sekundy za ním aj vtedy, keď štartoval z boxov. Je to trápne," pokračoval Villeneuve, ktorého slová cituje stránka grandprix247.com. "Jednoducho nemá také tempo ako Hamilton a takto to bolo celý rok. Toto je jeho úroveň. Je to taká dobrá dvojka."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk