F1.sk F1.sk

Williams vymenoval za rezervného jazdca syna kanadského miliardára
zdroj: Williams

Williams vymenoval za rezervného jazdca syna kanadského miliardára

Williams v pondelok potvrdil najatie Nicholasa Latifiho, ktorý bude v roku 2019 rezervným pilotom a tímovou trojkou po boku Roberta Kubicu a Georga Russella.

Na prvý pohľad je zrejmé, že tím takto zarobí solídne peniaze. Ako vieme, otcom tohto pretekára je kanadský miliardár Michael Latifi, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosti Sofina Foods. Okrem toho vlastní spoločnosť Nidala, prostredníctvom ktorej investoval do Skupiny McLaren 200 miliónov libier.

Hovorilo sa o tom, že tieto peniaze by mohli jeho synovi zabezpečiť pretekárske miesto v McLarene, ale on sám to odmietal. Zdôrazňoval, že ide len o investičnú príležitosť. Teraz je jasné, že nejaké peniaze musel priniesť aj do Williamsu.

Nicholasa Latifiho uvidíme v akcii počas šiestich prvých tréningov, absolvuje aj dva sezónne testovacie dni, jeden predsezónny deň v Barcelone a dva testovacie dni pre Pirelli. Okrem toho bude pracovať na tímovom simulátore i priamo na okruhoch.

"Som nadšený zo skutočnosti, že v pozícii rezervného jazdca pre rok 2019 vstupujem do ikonického tímu ako Williams," povedal Latifi. "Teším sa na čas strávený v továrni v Grove, na vnorenie sa do tímu a na asistovanie všade tam, kde budem môcť. Je to úžasná príležitosť a neviem sa dočkať začiatku."

Latifi skončil v roku 2018 s tímom DAMS na deviatom mieste série F2. Okrem toho viackrát testoval monopost Force Indie. V minulom roku skončil v rovnakej sérii piaty a viackrát sme ho videli testovať Renault.

Najnovšie z kategórie: Nicholas Latifi

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk