F1.sk F1.sk

Ericsson: Som hrdý na to, čo som tu odviedol
zdroj: TASR/AP

Ericsson: Som hrdý na to, čo som tu odviedol

Marcus Ericsson začal svoje pôsobenie v F1 v roku 2014 v Caterhame a ďalšie štyri ročníky potom jazdil v Sauberi. Veľa toho nepredviedol a s tímovými kolegami pravidelne prehrával. Mrzí ho však, že končí práve teraz, keď je Sauber na vzostupe.

"Keď som sem prišiel, mali sme skvelý začiatok a niekoľko silných pretekov, silných výsledkov a dosť bodov," zaspomínal si Ericsson na rok 2015, v ktorom získal deväť bodov, ale jeho kolega Felipe Nasr až 27. "Ale približne od polovice tej sezóny sme prešli len do akéhosi režimu prežitia, v ktorom sme zotrvali dva a pol roka."

Sauber nemal peniaze a v roku 2016 prešiel pod krídla investičnej spoločnosti Longbow. Naďalej to nebolo ideálne a v roku 2017 používal dokonca rok staré motory Ferrari. Ericsson v týchto dvoch ročníkoch vôbec nebodoval.

"Pre tím to bolo veľmi, veľmi ťažké obdobie," skonštatoval pretekár, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "Veľmi sme sa trápili, boli sme čoraz menej konkurencieschopní a pre jazdca je to potom veľmi ťažké. Mal som pocit, že sme skutočne na dne."

Marcus Ericsson
Pirelli Motorsport

Sauber následne začal rozvíjať užšiu spoluprácu s Ferrari, pričom z Maranella dostal aktuálne pohonné jednotky. Tím výkonnostne napredoval a v nedávno skončenej sezóne skončil na ôsmom mieste. Ericsson toho opäť veľa nepredviedol a s nováčikom Charlesom Leclercom prehral na body 9:39.

"Situáciu sme dokázali zvrátiť a byť súčasťou tejto transformácie v posledných dvanástich mesiacoch bola zábava. Som hrdý na to, že som bol toho súčasťou. Myslím si, že táto sezóna bola skvelá tak pre tím, ako aj pre mňa. Som však sklamaný, že v tom nemôžem pokračovať."

"Prežil som tu všetky tie zlé časy a teraz sa začali dobré. Cítim sa byť súčasťou tejto cesty a všetkého, čo sa tu udialo. Preto som smutný, že tu už nebudem pokračovať. Začíname sa totiž chytať a bojovať vo vyšších častiach štartového poľa. Bolo by fajn môcť v tom pokračovať. Ale takto sa veci majú. Napriek tomu som hrdý na to, čo som tu odviedol. Cítim, že by bolo fajn pokračovať v tom aj v budúcom roku," dodal Marcus Ericsson.

Švéd bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť v tíme Schmidt Peterson Motorsport v IndyCar. Okrem toho by mal byť aj rezervným jazdcom Sauberu, ale povinnosti v americkej sérii mu to asi príliš neumožnia.

Marcus Ericsson
Sauber

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk